II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
Najlepsi informatycy ze "Staszica" z certyfikatem II edycji kursu Cisco CCNA: ROUTING AND SWITCHING
I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
ZSP Iłża wspiera rodziny
Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
Wspomnienie Studniówki 2024
Studniówka 2024
Pomoc powodzianom
W związku z tragiczną sytuacją powodziową w Polsce , w szkole zostanie przeprowadzona zbiórka rzeczy dla poszkodowanych. Najbardziej potrzebne są: -ręczniki, woda mineralna, koce, pieluchy dla dzieci, ubrania przeciwdeszczowe, środki czystości, żywność w puszkach, z długa datą przydatności, suchy prowiant, mleko modyfikowane dla dzieci. Dary będą zbierane do piątku 20 września. Prosimy o włączenie się w akcję. Warto pomagać
Szkoła korzysta z połączenia internetowego, którego dostawcą jest Ogólnopolska Sieć Edukacyjna prowadzona przez NASK. Na komputerach, laptopach i smartfonach podłączonych w ten sposób do Internetu trzeba zainstalować certyfikat OSE. Poniżej zamieszczono link do certyfikatów tej instytucji oraz do instrukcji ich instalacji. W przypadku urządzenia z systemem Windows wystarczy zainstalować plik o rozszerzeniumsilub zainstalować certyfikat o rozszerzeniucrtwybierając jako magazyn „Zaufane Główne Urzędy Certyfikacji”
ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTWOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W IŁŻY
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://zspilza.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2017-08-30
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-15
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłącznie wymienionych poniżej:
dokumenty PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej,
część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego,
filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, Wyłączenia:
mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
INFORMACJE DODATKOWE – STRONA POSIADA:
Narzędzie ułatwień dostępu (widoczny obrazek po lewej stronie przy poruszaniu się po witrynie), a w nim znajdują się ikony: czytnik tekstu, podwyższony kontrast, wyraźna czcionka, opisy obrazów, wyróżnij, wyróżnij nagłówki, tryb wyraźny, powiększenie tekstu, wirtualna klawiatura, monochromia, ciemny duży kontrast, jasny duży kontrast, kursor, ustawienia czcionki, niestandardowy kolor.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI:
Deklaracje sporządzono dnia 28-12-2020r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży.
KONTAKT I INFORMACJE ZWROTNE:
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Joanna Nowotnik,e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 48 6163037. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Do budynku szkoły przy ul. Błazeńskiej 5 w Iłży prowadzą trzy wejścia, natomiast do budynku warsztatów szkolnych w Zębcu prowadzą dwa wejścia, które służą również do ewakuacji. Żadne z wejść nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynki nie posiadają wind. Korytarze na poszczególnych piętrach umożliwiają swobodne wyminięcie się przynajmniej dwóch osób. Pokonanie różnicy poziomów między piętrami budynku odbywa się tylko przez schody. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Budynek nie posiada pętli indukcyjnych i oznaczeń kontrastowych. Na terenie szkoły nie ma miejsc parkingowych. Najbliższy parking ogólnodostępny jak i dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości 200m od budynku szkoły przy ul. Błazeńskiej.
przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży
Wirtualna strzelnica przeznaczona jest do prowadzenia szkolenia strzeleckiego w oparciu o multimedialny, laserowy system szkolno-treningowy zakresie nauki i doskonalenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią oraz realizacji strzelań o urozmaiconym stopniu skomplikowania, na różnych wirtualnych odległościach, przy zmiennych warunkach oświetlenia, z postaw strzeleckich: leżąc, klęcząc, stojąc.
Strzelnica umożliwia prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej – karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni).
Prawo korzystania z wirtualnej strzelnicy mają:
Uczniowie klasy Technikum z Oddziałem Przygotowania Wojskowego w ramach szkolenia programowego oraz uczniowie innych klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży.
Uczniowie wskazanych przez jednostkę samorządu terytorialnego szkół prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.
Organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.
Inne podmioty (osoby) upoważnione przez samorząd terytorialny, dyrekcję Szkoły.
Korzystanie z wirtualnej strzelnicy przez szkoły prowadzące działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa i pozarządowe organizacje prowadzące działalność na rzecz obronności państwa odbywa się według harmonogramów uzgodnionych przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego i dyrekcję szkoły z zainteresowanymi podmiotami oraz podpisanymi z nimi porozumieniami. Za właściwe funkcjonowanie i wyposażenie strzelnicy, stan techniczny urządzeń oraz prowadzenie i przestrzeganie harmonogramu korzystania ze strzelnicy odpowiada osoba/ opiekun wyznaczona przez Dyrektora szkoły. Zapisów na korzystanie ze strzelnicy wirtualnej można dokonać pod nr. telefonu793567201 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rozdział 1.
Warunki korzystania z wirtualnej strzelnicy
Prowadzący strzelanie:
odpowiada za bezpieczeństwo użytkowników wirtualnej strzelnicy i osób towarzyszących,
wyznacza użytkownikom wirtualnej strzelnicy stanowiska strzeleckie oraz miejsce oczekiwania zgodnie z prowadzonym scenariuszem szkolenia, a osobom towarzyszącym – bezpieczne miejsce umożliwiające obserwację strzelań,
podłącza do zasilania napięciem 230V i uruchamia moduł projekcji wirtualnej strzelnicy,
napełnia magazynki broni treningowej nabojami gazowymi,
udziela instruktażu obsługi broni w systemie wirtualnej strzelnicy,
wydaje szkolonym broń treningową ,
omawia warunki bezpieczeństwa, określa organizację zajęć i przebieg szkolenia w oparciu o ćwiczenia utworzone z wykorzystaniem kreatora / edytora ćwiczeń oraz ćwiczenia ze stałym przebiegiem uwzględniając poziom zaawansowania szkolonych,
zależnie od zewnętrznych uwarunkowań prowadzi rejestr szkolonych na strzelnicy, w którym zamieszcza się następujące dane:
imię i nazwisko szkolonych,
oświadczenie korzystających ze strzelnicy o zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy, przepisami bezpieczeństwa i udzielonym instruktażu obsługi broni w systemie wirtualnej strzelnicy potwierdzone własnoręcznym podpisem szkolonego.
Na wirtualnej strzelnicy zabrania się:
wchodzenia na stanowiska strzeleckie i kontaktu z bronią treningową osobom towarzyszącym,
posiadania i używania innej broni treningowej / laserowych symulatorów broni niż będące na wyposażeniu wirtualnej strzelnicy,
manipulowania przy broni treningowej dokonywania przy niej zmian technicznych,
posiadania i używania przez użytkowników strzelnicy oraz osoby towarzyszące telefonów komórkowych bez zgody prowadzącego strzelanie.
Spożywania alkoholu lub używania środków odurzających oraz przebywania na terenie strzelnicy osób będących pod ich wpływem.
Samodzielnego napełniania przez użytkowników strzelnicy magazynków broni treningowej nabojami gazowymi,
Użytkowania nabojów gazowych niezgodnie z instrukcją ich użytkowania
Na strzelnicy w miejscu widocznym lub na budynku umieszcza się:
tablicę informacyjną o dofinansowaniu strzelnicy z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej (na budynku),
regulamin strzelnicy,
plan strzelnicy z oznaczeniem:
stanowisk strzeleckich i linii otwarcia ognia, ekranu, miejsca oczekiwania użytkowników strzelnicy, miejsca przebywania osób towarzyszących,
dróg ewakuacji,
sygnałów alarmowych,
punktu sanitarnego,
miejsc przechowywania akcesoriów
Za szkody powstałe w wyniku użytkowania strzelnicy niezgodnego z regulaminem oraz instrukcjami wydanymi przez prowadzącego wirtualne strzelanie odpowiada kierownik strzelania lub korzystający ze strzelnicy
Rozdział 2.
Sposób obchodzenia się z bronią treningową
W celu kształtowania właściwych nawyków posługiwania się bronią:
Na terenie wirtualnej strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim karabiny treningowe nosi się na pasach nośnych, z odłączonymi magazynkami, bez pokrowców. Pistolety treningowe nosi się w kaburach, z odłączonymi magazynkami. Dopuszcza się inny sposób noszenia symulatorów broni za zgodą prowadzącego strzelanie.
Wszelkie czynności związane z obsługą broni treningowej dokonuje się wyłącznie z modułami laserowymi (lufami) skierowanymi w kierunku ekranu projekcji obrazu lub wyznaczonego ,,neutralnego” miejsca.
Dołączenie magazynków do broni treningowej dokonują szkoleni wyłącznie na stanowisku strzeleckim lub treningowym tylko na polecenie (komendę) prowadzącego wirtualne
Strzelanie rozpoczyna się wyłącznie na polecenie (komendę) prowadzącego wirtualne
Zakończenie strzelania zgłasza się prowadzącemu wirtualne Po zakończeniu strzelania. zależnie od decyzji prowadzącego wirtualne strzelanie, broń treningową zabezpiecza się, odkłada na stanowisku strzeleckim (w wyznaczone miejsce), chowa do kabur.
Strzelanie i celowanie na terenie strzelnicy odbywa się wyłącznie z wyznaczonych stanowisk strzeleckich, do celów wirtualnych wyświetlanych na ekranie
Wyjmowanie/zdejmowanie broni treningowej odbywa się wyłącznie na stanowisku strzeleckim lub treningowym tylko na polecenie (komendę) prowadzącego wirtualne strzelanie.
Zakończenie strzelania zgłasza się prowadzącemu wirtualne
Po zakończeniu strzelania. zależnie od decyzji prowadzącego wirtualne strzelanie, broń treningową zabezpiecza się, odkłada na stanowisku strzeleckim (w wyznaczone miejsce), chowa do kabur.
Strzelanie i celowanie na terenie strzelnicy odbywa się wyłącznie z wyznaczonych stanowisk strzeleckich, do celów wirtualnych wyświetlanych na ekranie.
Rozdział 3.
Sposób zachowania się osób przebywających na strzelnicy
Użytkownicy strzelnicy i osoby towarzyszące są zobowiązani ściśle przestrzegać poleceń wydawanych przez prowadzącego wirtualne strzelanie i/lub inną osobę funkcyjną wskazaną przez niego.
Użytkownikom strzelnicy i osobom towarzyszącym zabrania się wchodzenie poza miejsca wyznaczone przez prowadzącego wirtualne strzelanie bez jego zgody, w szczególności zabrania się wchodzenia przed stanowiska strzeleckie.
Bezwzględnie zabrania się kierowanie modułów laserowych w stronę oczu osób przebywających na wirtualnej strzelnicy.
Dzieci mogą przebywać na strzelnicy wirtualnej wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem rodziców lub opiekunów.
Po komendzie „STOP” wydanej przez prowadzącego strzelanie, strzelający natychmiast przerywa strzelanie.
Osobę naruszającą regulamin można usunąć z wirtualnej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jeżeli masz jakieś pytania, uwagi, sugestie odnośnie strony, proszę je kierować do webmastera drogą mailową.
Bardzo chętnie przyjmę do współpracy uczniów naszej szkoły, którzy uważają, że mogli by coś nowego wnieść do strony. Zgłoszenia proszę przesyłać drogą mailową.
Zapisy do grup szkoleniowych i ustalanie poszczególnych terminów odbywa się u instruktora Cisco Networking Academy: • p. Kamil Krosta - Administrator Akademii, IT Essentials instructor, CCNA, IT Ess, Comptia instructor, pracownia nr 1.
W dniach 10-13 września 2024 r. odbyła się szkolna wycieczka na Dolny Śląsk i do Czech. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: 4ti/tek, 4tps, 3ti, 3th, 5te, 2ti, 2te pod opieką nauczycieli:
W poniedziałek, 2 września 2024 roku, o godzinie 9:00 odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2024/2025 w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży.
W niedzielę 11 sierpnia 2024 przypada 80 rocznica bitwy pod Ciecierówką. Z tej okazji o godzinie 11.00 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Pasztowej Woli odprawiona została Msza Święta w intencji poległych żołnierzy Armii Krajowej.