• ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wycieczka do Warszawy
  Wycieczka do Warszawy
 • Ślubowanie kadetów
  Ślubowanie kadetów
 • Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 
 • Rajd rowerowy
  Rajd rowerowy
 • I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
  I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
 • Zakończenie roku klas maturalnych 2024
  Zakończenie roku klas maturalnych 2024
 • Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w Wojewódzkim Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
  Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w  Wojewódzkim  Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
 • Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
  Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
 • Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
  Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Ogłoszenie o konkursie - główny księgowy w ZSP w Iłży

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży na podstawie: art.13 ust.1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U.2022 poz. 530 ze zm.) oraz art.54 ust.2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1270 ze zm.) ogłasza konkurs na stanowisko głównego księgowego – w wymiarze 1,0 etatu na czas nieokreślony.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 48 616 30 37. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży: http://zspilza.biposwiata.pl/.

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

W ostatnich tygodniach w z jednej z naszych pracowni komputerowych uczeń klasy V Technikum Informatycznego Łukasz Gromada pod „czujnym” okiem nauczyciela prowadzącego Kamila Krosty dokonał modernizacji instalacji sieciowej podłączonej pod światłowód.

Jakości wykonanej pracy nie powstydziłby się najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Na początku roku szkolnego samodzielnie zamontował i  skonfigurował punkty dostępu na korytarzach w naszej szkole. 

Rozpoczynając proces montażu urządzeń w szafie rack, należy zdawać sobie sprawę, że jest to zadanie wymagające niezwykłej precyzji i troski o liczne szczegóły. Szafy rack stanowią fundament profesjonalnej infrastruktury IT, a sposób, w jaki montuje się w nich urządzenia, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Jednym z kluczowych aspektów jest dokładny wybór odpowiednich śrub i prowadnic. Wykorzystanie właściwego materiału jest nieodzowne, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. To nie tylko gwarantuje ochronę samych urządzeń, ale także dba o bezpieczeństwo uczniów, którzy pracują wokół szafy rack. Niedbałość w tym zakresie może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych, co z kolei generuje koszty naprawy i opóźnienia w pracy.

Po zakończeniu montażu, nie można zapominać o oznaczeniach i właściwej dokumentacji. Każdy element, od samych urządzeń po kable i złącza, powinien być starannie oznakowany. To przyspiesza proces rozwiązywania problemów i ułatwia identyfikację w razie potrzeby serwisu. Skrupulatne oznaczenia mają również znaczenie w kontekście szybkości Internetu, oszczędzając cenny czas potrzebny na odnalezienie konkretnego elementu w szafie rack.

Podsumowując, montaż urządzeń w szafie rack to zadanie, które wymaga szczególnej uwagi wobec wielu detali. Wybór odpowiednich materiałów, staranne zarządzanie kablami, dokładne oznaczenia i pełna dokumentacja są kluczowe, aby zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo oraz zwiększyć efektywność pracy w dziedzinie IT. Zorganizowana infrastruktura IT stanowi solidny fundament w dzisiejszym, coraz bardziej technologicznym świecie.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy