• Staszic w Olimpiadzie ZUSowej !!!

  Staszic w Olimpiadzie ZUSowej !!!

 • Weronika Stefankiewicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów

  Weronika Stefankiewicz stypendystką Prezesa Rady Ministrów

 • Handlowcy i Ekonomiści ze Staszica przygotowują się do Olimpiady ZUS-owej!

  Handlowcy i Ekonomiści ze Staszica przygotowują się do Olimpiady ZUS-owej!

 • Spotkania z balladą

  Spotkania z balladą

 • 25-lecie Powiatu Radomskiego

  25-lecie Powiatu Radomskiego

 • 90

  Staszic czyta - akcja "Przerwa na czytanie"

 • Prelekcja „Wartość, godność i ochrona życia człowieka”

  Prelekcja „Wartość, godność i ochrona życia człowieka”

 • Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

 • Strzelnica wirtualna w szkole

  Strzelnica wirtualna w szkole

 • Uczeń V TI samodzielnie modernizuje instalację sieciową

  Uczeń V TI samodzielnie modernizuje instalację sieciową

 • 80

  Żywa historia z PIK-u

 • Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

  Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

 • Pielgrzymka na Jasną Górę 2023

  Pielgrzymka na Jasną Górę 2023

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach integracyjnych w Akademickim Studium Kształcenia Praktycznego w AHNS w Radomiu

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach integracyjnych w Akademickim Studium Kształcenia Praktycznego w AHNS w Radomiu

 • Wycieczka Lublin - Kozłówka

  Wycieczka Lublin - Kozłówka

 • Sprzątamy dla Polski

  Sprzątamy dla Polski

 • V Marsz Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, Starachowickiej i Radomskiej im. kom. AK Antoniego Hedy ps. Szary

  V Marsz Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, Starachowickiej i Radomskiej im. kom. AK Antoniego Hedy ps. Szary

 • Oddając krew, ratujesz życie

  Oddając krew, ratujesz życie

W ostatnich tygodniach w z jednej z naszych pracowni komputerowych uczeń klasy V Technikum Informatycznego Łukasz Gromada pod „czujnym” okiem nauczyciela prowadzącego Kamila Krosty dokonał modernizacji instalacji sieciowej podłączonej pod światłowód.

Jakości wykonanej pracy nie powstydziłby się najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Na początku roku szkolnego samodzielnie zamontował i  skonfigurował punkty dostępu na korytarzach w naszej szkole. 

Rozpoczynając proces montażu urządzeń w szafie rack, należy zdawać sobie sprawę, że jest to zadanie wymagające niezwykłej precyzji i troski o liczne szczegóły. Szafy rack stanowią fundament profesjonalnej infrastruktury IT, a sposób, w jaki montuje się w nich urządzenia, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Jednym z kluczowych aspektów jest dokładny wybór odpowiednich śrub i prowadnic. Wykorzystanie właściwego materiału jest nieodzowne, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. To nie tylko gwarantuje ochronę samych urządzeń, ale także dba o bezpieczeństwo uczniów, którzy pracują wokół szafy rack. Niedbałość w tym zakresie może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych, co z kolei generuje koszty naprawy i opóźnienia w pracy.

Po zakończeniu montażu, nie można zapominać o oznaczeniach i właściwej dokumentacji. Każdy element, od samych urządzeń po kable i złącza, powinien być starannie oznakowany. To przyspiesza proces rozwiązywania problemów i ułatwia identyfikację w razie potrzeby serwisu. Skrupulatne oznaczenia mają również znaczenie w kontekście szybkości Internetu, oszczędzając cenny czas potrzebny na odnalezienie konkretnego elementu w szafie rack.

Podsumowując, montaż urządzeń w szafie rack to zadanie, które wymaga szczególnej uwagi wobec wielu detali. Wybór odpowiednich materiałów, staranne zarządzanie kablami, dokładne oznaczenia i pełna dokumentacja są kluczowe, aby zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo oraz zwiększyć efektywność pracy w dziedzinie IT. Zorganizowana infrastruktura IT stanowi solidny fundament w dzisiejszym, coraz bardziej technologicznym świecie.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy