• Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 • Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

  Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

 • Dyskoteka Walentynkowa

  Dyskoteka Walentynkowa

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Eliminacje do Turnieju EA FC 24

  Eliminacje do Turnieju EA FC 24

 • Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

  Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

 • 121

  Otwarcie strzelnicy wirtualnej

 • Staszic grał na WOŚP

  Staszic grał na WOŚP

 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

  Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

 • Polonez na Rynku w Iłży

  Polonez na Rynku w Iłży

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii 

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży już w miesiącu styczniu będą  mogli  szlifować swoje umiejętności strzeleckie na wirtualnej strzelnicy.

Jej powstanie możliwe było dzięki uzyskaniu przez powiat radomski dofinansowania w wysokości 161493 zł  w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej konkursu „Strzelnica w powiecie” 2023. Wirtualna strzelnica przeznaczona jest do prowadzenia szkolenia strzeleckiego w oparciu o multimedialny system szkolno-treningowy w zakresie nauki  i doskonalenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią oraz realizacji strzelań o urozmaiconym stopniu skomplikowania, a także ćwiczeń w obserwacji – wykryciu, rozpoznaniu i identyfikacji celów. Umożliwia prowadzenie zajęć jednocześnie dla czterech strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów) .

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im Stanisława Staszica w Iłży została otwarta klasa z Oddziałem Przygotowania Wojskowego. Dzięki uruchomieniu wirtualnej strzelnicy uczniowie nie będą musieli wyjeżdżać, aby szkolić się w strzelaniu. Ta inwestycja ułatwi im naukę i dodatkowo zachęci do strzelectwa, które jest  bardzo ciekawą dyscypliną sportu.
Ze strzelnicy, znajdującej się w podpiwniczeniu budynku szkolnego , w specjalnie wyremontowanym i zaadaptowanym na ten cel pomieszczeniu, będą mogli korzystać również uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu radomskiego oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa (po uzgodnieniu z dyrektorem ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży). Zajęcia ze strzelectwa prowadził będzie instruktor – sędzia strzelectwa sportowego . Serdecznie dziękujemy Staroście Powiatu Radomskiego panu Waldemarowi Trelce za pomoc w realizacji projektu.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy