• Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 • Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

  Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

 • Dyskoteka Walentynkowa

  Dyskoteka Walentynkowa

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Eliminacje do Turnieju EA FC 24

  Eliminacje do Turnieju EA FC 24

 • Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

  Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

 • 121

  Otwarcie strzelnicy wirtualnej

 • Staszic grał na WOŚP

  Staszic grał na WOŚP

 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

  Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

 • Polonez na Rynku w Iłży

  Polonez na Rynku w Iłży

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii 

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

W dniu 15 grudnia 2023r. roku uczniowie klasy I Technikum z Oddziałem Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży otrzymali nowy pakiet wyposażenia mundurowego i specjalistycznego.

Było to możliwe dzięki podpisaniu przez powiat radomski umowy o dofinansowaniu z Ministrem Obrony Narodowej o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kolejnej edycji Programu „Oddziały Przygotowania Wojskowego” realizowanego w naszej szkole. Całkowity koszt realizacji zadania polegającego na zakupie indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego ucznia klasy mundurowej wyniósł 126500 zł.

Programem zostało objętych 28 uczniów klasy I Technikum Informatycznego i Technikum Samochodowego. W ramach indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego każdy z uczniów otrzymał:

- bluzę i spodnie Ubioru Mundurowego Ucznia wg. Wymagań Techniczno – Użytkowych,

- dwie koszulki T-shirt w kolorze jednolitym dla szkoły,

- beret (granatowy),

- zestaw oznak regulaminowych do umundurowania,

- bluzę ocieplaną typu polar,

- plecak taktyczny o pojemności minimum 25 litrów,

- czapkę zimową oraz rękawice zimowe w kolorze czarnym.

Celem Programu MON „Oddziały Przygotowania Wojskowego” jest wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego. Program ma formę zajęć teoretycznych i praktycznych, realizowanych w klasach I-V Technikum. Łącznie to ponad 230 godzin  zajęć realizowanych w ramach przedmiotu dodatkowego „Edukacja obronna”. Program szkolenia obejmuje zajęcia z musztry, regulaminów, taktyki, logistyki, pomocy medycznej na polu walki. Powyższe zajęcia odbywać się będą przy wsparciu instruktorów wojskowych z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Absolwenci klasy objętej patronatem MON będą mogli liczyć na konkretne korzyści, takie jak możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, preferencje przy naborze do służby wojskowej czy dodatkowe punkty do uczelniach wojskowych.

Dziękujemy Radzie Powiatu i  panu Staroście Waldemarowi Trelce za pomoc w realizacji projektu.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy