• Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
  Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
 • Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
  Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
 • Szkolenie praktyczne z edukacji obronnej
  Szkolenie praktyczne z edukacji obronnej
 • Finał Memoriału Urszuli Marciniak
  Finał Memoriału Urszuli Marciniak
 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych już za nami...
  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych już za nami...
 • Konkurs twórczości literackiej
  Konkurs twórczości literackiej
 • Międzynarodowy Dzień Lasu
  Międzynarodowy Dzień Lasu
 • Szkolenie z taktyki i musztry wojskowej
  Szkolenie z taktyki i musztry wojskowej
 • III Turniej Wiedzy o Elektryczności
  III Turniej Wiedzy o Elektryczności
 • Współpraca z 6 MBOT im. Rtm. Witolda Pileckiego
  Współpraca z 6 MBOT im. Rtm. Witolda Pileckiego
 • Staszic z Iłży w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS
  Staszic z Iłży w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS
 • Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Oferta Staszica na 2024 rok

29 września 2023 roku uczestniczyliśmy w V już Marszu Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, Starachowickiej i Radomskiej im. kom. AK Antoniego Hedy ps. Szary.

Uroczystości rozpoczęły się w Marculach, odśpiewaliśmy tu Hymn Narodowy, wysłuchaliśmy ciekawego referatu o życiu i działalności gen. Antoniego Hedy, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem bohatera. Gościem honorowym naszego spotkania był inicjator Marszu pan Jan Szmyd, dla którego młodzież przygotowała gromkie oklaski. Pan Jan nie był w stanie ukryć wielkiego wzruszenia. Organizatorem corocznych już wrześniowych spotkań z historią jest Nasza Szkoła, dlatego zebranych gości powitał pan dyrektor Leszek Giemza, wszystkim uczestnikom życzył wspaniałych wrażeń. Maszerowaliśmy w rytm żołnierskich piosenek na trasie Marcule - Piotrowe Pole. Po dotarciu do celu odpoczywaliśmy przy ognisku, zajadając smaczne kiełbaski. Pokolenie tych, którzy pamiętają grozę II wojny światowej, odchodzi już na  wieczna wartę, dlatego z prawdziwą radością i zaciekawieniem wysłuchaliśmy wspomnień pani Heleny Cieleckiej, długoletniej mieszkanki Piotrowego Pola. W Marszu udział wzięli uczniowie z wielu okolicznych Szkół Podstawowych. Maszerowali z nami, pod opieką swoich nauczycieli, koledzy i koleżanki z Iłży, Rzeczniowa, Grabowca, Seredzic, Maziarz,  Błazin i Kowalkowa. Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę imprezę, serdecznie dziękujemy. Na szlak partyzanckich wędrówek po puszczy iłżeckiej zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy