• Strzelnica podczas wakacji
  Strzelnica podczas wakacji
 • II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Najlepsi informatycy ze
  Najlepsi informatycy ze "Staszica" z certyfikatem II edycji kursu Cisco CCNA: ROUTING AND SWITCHING
 • I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
  Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
 • Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
  Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 
 • ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Legitymacje szkolne

Drodzy uczniowie klas pierwszych,
W systemie eNabór dodano funkcję: "Prześlij skan dokumentu", zachęcamy do korzystania z tej funkcji celem dodania do wniosku zdjęcia. Zdjęcie w wersji cyfrowej jest niezbędne do wyrobienia legitymacji szkolnej według nowych wytycznych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu ze szkołą pod numerem telefonu 486163037.

Informacje dotyczące rekrutacji

Od dnia 3 lipca 2024 r. trwa kolejny etap rekrutacji. Prosimy o uzupełnienie ocen ze świadectwa końcowego i punktów z egzaminu we wniosku. Prosimy o dostarczenie świadectwa i wyników z egzaminu do naszej szkoły.

Rewelacyjne wyniki matury 2024!

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

#czytanienapolanie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży to miłośnicy książek, przyrody i  integracji.

10 czerwca biblioteka szkolna ZSP Iłża po raz kolejny włączyła się w  Międzynarodową Akcję „Czytanie na Polanie”, która stworzyła  okazje do  promocji czytelnictwa i integracji.  Projekt  realizowany jest  w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym celu nasza biblioteka szkolna zorganizowała „Podróż z książką” w poszukiwaniu inspirujących „polan” czytelniczych w Iłży.

Akcja „Czytanie na polanie” przebiegała w zspilza dwuetapowo:  głośne czytanie na placu oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  oraz ciche czytanie na terenach zielonych zabytkowego zamku w Iłży.

Pogoda była kapryśna ale my mieliśmy  na nią sposób : dobry humor, książkę i  grupę umundurowanych do zadań „specjalnych” ;)  Klasa  pierwsza technikum pojazdów samochodowych  z oddziałem przygotowania wojskowego opracowała skuteczną strategie przestrzenną i interpersonalną do  czytania na polanie na każdą pogodę (patrz fotorelacje).

W  pierwszym etapie wydarzenia wzięli udział czytelnicy z  klas 1  TPS/OPW,  4 TI, TH, 2 TI wraz z nauczycielkami E. Podlak i E. Cielecka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży oraz  gościnnie -  grupa„ Leśne duszki” wraz z opiekunkami z Samorządowego Przedszkola w Iłży. 

W ramach akcji, „kadeci wojskowi”  głośno  odczytali przedszkolakom teksty np. „Hura, wakacje. Tylko zapnij pasy".  Czytanie wśród zieleni na dziedzińcu przedszkolnym ożywione było różnymi zadaniami do tekstu, zagadkami oraz ćwiczeniami ruchowymi.

Zdyscyplinowani ale otwarci i pomocni „wojskowi” zapewniali  przedszkolakom ciepły klimat  harmonii, spokoju i serdeczności. W zamian dostali  wiele  uśmiechów, serdeczności i zaproszenie od grupy leśne duszki na kolejne spotkania. To jest najlepszym dowodem że takie akcje dostarczają  nie tylko wiedze, ale również rozwijają uczucia  i budują  pomost pokoju między ludźmi z różnych  szkół i stron świata.

Było bardzo wesoło, pogodnie, bezpiecznie  i edukacyjnie.  W tym miejscu można było poczuć wenę czytelniczą.

Na pożegnanie „mundurowi"  wręczyli z honorami   podziękowania  za współprace dla dyrekcji i kadry nauczycielskiej „grupy leśne duszki” z Samorządowego Przedszkola w Iłży.  Na znak przyjaźni przybiliśmy „piątkę” z leśnymi duszkami.

Druga część czytania na polanie odbyła się na dziedzińcu  zamku iłżeckiego  podczas którego uczestnicy akcji  z ZSP oddali się relaksacyjnemu klimatowi. Zapanował czar cichego czytania, a następnie czas na dyskusje i podsumowania .

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie", a szczególne wyrazy uznania  dla dyrekcji i opiekunów grupy leśne duszki z Samorządowego Przedszkola w Iłży za rozbudzanie miłości do książek i milą atmosferę.

Koordynator główny akcji: Katarzyna Paliga

Koordynator akcji w ZSP Iłża : Ewelina Podlak

Opiekun grupy: Elżbieta Cielecka

Fotograf: Brajan Drab (3 TPS)

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy