• Strzelnica podczas wakacji
  Strzelnica podczas wakacji
 • II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Najlepsi informatycy ze
  Najlepsi informatycy ze "Staszica" z certyfikatem II edycji kursu Cisco CCNA: ROUTING AND SWITCHING
 • I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
  Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
 • Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
  Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 
 • ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Legitymacje szkolne

Drodzy uczniowie klas pierwszych,
W systemie eNabór dodano funkcję: "Prześlij skan dokumentu", zachęcamy do korzystania z tej funkcji celem dodania do wniosku zdjęcia. Zdjęcie w wersji cyfrowej jest niezbędne do wyrobienia legitymacji szkolnej według nowych wytycznych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu ze szkołą pod numerem telefonu 486163037.

Informacje dotyczące rekrutacji

Od dnia 3 lipca 2024 r. trwa kolejny etap rekrutacji. Prosimy o uzupełnienie ocen ze świadectwa końcowego i punktów z egzaminu we wniosku. Prosimy o dostarczenie świadectwa i wyników z egzaminu do naszej szkoły.

Rewelacyjne wyniki matury 2024!

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

21 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Iłży odbył się VII Turniej Gier Logicznych i Strategicznych i Komputerowych.

W ramach Turnieju uczniowie rywalizowali w różnych grach, takich jak: łamigłówki, szachy czy FC24. Rozgrywki po raz pierwszy odbywały się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, a także studenci AHNS. Jest to świetna inicjatywa, pozwalająca na rozwijanie umiejętności logicznych i strategicznych. Imprezę swoim Patronatem objęli: Starosta Radomski Waldemar Trelka, Rektor AHNS w Radomiu dr Milena Matuszewska Birkowska, Prezes Zarządu ZGM Zębiec Robert Tkaczuk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak, Wydawnictwo LOGI Danuta Marciniak.   

Rozgrywki w konkurencji gier komputerowych FC24 odbywały się dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Po raz pierwszy uczestniczyli w turnieju studenci z AHNS w Radomiu. W pierwszej kategorii uczestniczyło 26 uczniów z 9 szkół podstawowych, w drugiej natomiast udział brało 16 uczniów i studentów z dwóch szkół średnich i jednej szkoły wyższej. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, różnica wieku między graczami  w szkołach podstawowych sięgała nawet 4 lat – byli np. reprezentacji klas ósmych, ale także i czwartych. W czasie zmagań wiek nie grał roli, wielokrotnie młodsi ogrywali starszych. Emocji było co niemiara. Zwycięzcami zostali:

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Kamil Młynarczuk SP Wierzbica

II miejsce – Szymon Dunal – ZSZ Rzeczniów

III miejsce – Igor Nachyła – ZSZ Rzeczniów

KATEGORIA: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA i WYŻSZA

I miejsce – Jakub Jabłoński LO Iłża

II miejsce – Piotr jaroszek – ZSP Iłża

III miejsce – Jakub Wietrzyński – ZSP Iłża

Turniej szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim i składał się z 7 rund. Program komputerowy w każdej z rund dobierał rywalizujące pary oraz na bieżąco pokazywał tabele z wynikami.

W grupie szkół podstawowych rywalizowało 16 osób, natomiast w grupie uczniów szkół średnich i wyższych -  12.

Wyniki:

 Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Adam Kiernożycki -SP Jasieniec Iłżecki

II miejsce – Julian Stanisławek SP Iłża

III miejsce. Franciszek Nogajski SP Iłża

 Kategoria: SZKOŁY PONADPODSTAWA I WYŻSZA

I miejsce – Adam Kozłowski LO Iłża

II miejsce –. Mateusz Chalot ZSP Iłża

III miejsce. Radosław Tomkowski LO Iłża

W kategorii „łamigłówki” zadaniem uczestników było rozwiązanie różnego rodzaju łamigłówek logicznych. Rozgrywki składały się z 3 etapów. Do zawodów zgłosiło się 23 osoby; 12 ze szkół podstawowych i 9 ze szkół ponadpodstawowych i wyższych. Po I i II etapie do finału zakwalifikowało się 13 osób: 7 ze szkół podstawowych i 6 ze szkół ponadpodstawowych.

Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:

 Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Monika Gut – SP Iłża

II miejsce – Nikola Kosno – SP Iłża

III miejsce – Nikola Wojtunik – SP Iłża

 Kategoria: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA I WYŻSZA

I miejsce – Olga Słyk – ZSP Iłża

II miejsce – Jakub Prus – LO Iłża

III miejsce – Bartosz Baran ZSP Iłża

Nagrody zwycięzcom wręczyli  znamienici goście: Starosta Radomski Waldemar Trelka,  Dyrektor Wydziału Edukacji Dariusz Leśkiewicz, Burmistrz Iłży Przemysław Burek, Przewodnicząca Rady Iłży Agnieszka Okruta,  Wykładowca AHNS w Radomiu  nadkomisarz Sylwester Kucharczyk oraz Dyrektor Biblioteki  AHNS  Aldona Kowalczyk -  Zagożdżon.

Serdecznie dziękujemy patronom, którzy także byli sponsorami tej imprezy a także Prezesowi 5D - Damianowi Fudalewskiemu, właścicielowi wytwórni wód „Staropolska” - Karolowi Góralskiemu, Prezesowi Koneckich Zakładów Odlewniczych - Łukaszowi Szostakowi, właścicielowi firmy budowlanej DAWEX - Dawidowi Skrzypczykowi i właścicielowi piekarni „Studniarz”- Markowi Studniarzowi za wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej a uczestnikom udziału w Turnieju. Wasze zaangażowanie, umiejętności analityczne oraz strategiczne myślenie są godne podziwu i stanowią inspirację dla innych. Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy