• Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 • Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

  Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

 • Dyskoteka Walentynkowa

  Dyskoteka Walentynkowa

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Eliminacje do Turnieju EA FC 24

  Eliminacje do Turnieju EA FC 24

 • Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

  Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

 • 121

  Otwarcie strzelnicy wirtualnej

 • Staszic grał na WOŚP

  Staszic grał na WOŚP

 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

  Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

 • Polonez na Rynku w Iłży

  Polonez na Rynku w Iłży

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii 

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

29 września 2023 roku uczestniczyliśmy w V już Marszu Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, Starachowickiej i Radomskiej im. kom. AK Antoniego Hedy ps. Szary.

Uroczystości rozpoczęły się w Marculach, odśpiewaliśmy tu Hymn Narodowy, wysłuchaliśmy ciekawego referatu o życiu i działalności gen. Antoniego Hedy, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem bohatera. Gościem honorowym naszego spotkania był inicjator Marszu pan Jan Szmyd, dla którego młodzież przygotowała gromkie oklaski. Pan Jan nie był w stanie ukryć wielkiego wzruszenia. Organizatorem corocznych już wrześniowych spotkań z historią jest Nasza Szkoła, dlatego zebranych gości powitał pan dyrektor Leszek Giemza, wszystkim uczestnikom życzył wspaniałych wrażeń. Maszerowaliśmy w rytm żołnierskich piosenek na trasie Marcule - Piotrowe Pole. Po dotarciu do celu odpoczywaliśmy przy ognisku, zajadając smaczne kiełbaski. Pokolenie tych, którzy pamiętają grozę II wojny światowej, odchodzi już na  wieczna wartę, dlatego z prawdziwą radością i zaciekawieniem wysłuchaliśmy wspomnień pani Heleny Cieleckiej, długoletniej mieszkanki Piotrowego Pola. W Marszu udział wzięli uczniowie z wielu okolicznych Szkół Podstawowych. Maszerowali z nami, pod opieką swoich nauczycieli, koledzy i koleżanki z Iłży, Rzeczniowa, Grabowca, Seredzic, Maziarz,  Błazin i Kowalkowa. Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tę imprezę, serdecznie dziękujemy. Na szlak partyzanckich wędrówek po puszczy iłżeckiej zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy