• Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 • Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

  Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

 • Dyskoteka Walentynkowa

  Dyskoteka Walentynkowa

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Eliminacje do Turnieju EA FC 24

  Eliminacje do Turnieju EA FC 24

 • Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

  Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

 • 121

  Otwarcie strzelnicy wirtualnej

 • Staszic grał na WOŚP

  Staszic grał na WOŚP

 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

  Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

 • Polonez na Rynku w Iłży

  Polonez na Rynku w Iłży

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii 

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

6 lutego  2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy ,,Wisła”.

Swoją obecnością wydarzenie   to zaszczycili : Starosta Radomski - Pan Waldemar Trelka, Wicestarosta Radomski - Pan Krzysztof Kozera, Przewodnicząca Rady Iłży - Pani Agnieszka Okruta, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu - Pan Dariusz Leśkiewicz, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu - Pan ppłk Sławomir Głowiński, zastępca dowódcy 6MBOT im. rtm. Witolda Pileckiego - Pan ppłk Arkadiusz Kawka, szef sekcji szkolenia 6 MBOT - mjr Tomasz Klimaszewski, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Marcule - Pan dr inż. Karol Zaborski, nauczyciele ZSP oraz uczniowie klasy z Oddziałem Przygotowania Wojskowego. Podczas uroczystego otwarcia wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły Pan Leszek Giemza, który podziękował władzom powiatu radomskiego za pomoc w realizacji projektu. Powiedział, że powstanie strzelnicy to efekt udziału w konkursie „Strzelnica w powiecie 2023”, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Koszt inwestycji wyniósł 204 tys. złotych, z czego ponad 160 tys. zł zostało pozyskane przez powiat radomski w ramach konkursu. Następnie głos zabrał Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka, który powiedział o inwestycjach powiatu w dziedzinie oświaty oraz o tym,  że klasa mundurowa spełnia ważną rolę wychowawczą, kładzie  ona nacisk na wychowanie patriotyczne i obywatelskie, przygotowuje także do służby Ojczyźnie i podjęcia pracy w różnych służbach mundurowych. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości pan Waldemar Trelka wręczył 4 uczniom naszej szkoły stypendia Starosty Powiatu Radomskiego. Strzelnica powstała w budynku  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży w jednej z sal zaadaptowanych na ten cel. Zamontowano  w niej przenośne, nowoczesne urządzenia, składające się na kompletną strzelnicę, dostosowaną do broni treningowej wyposażonej w czujniki laserowe. Wirtualna strzelnica składa się z kilku sztuk repliki broni krótkiej i długiej, komputera oraz rzutnika. Zainstalowane  oprogramowanie Trenażer Strzelecki Wisła  pozwala na ustawienie możliwości oddawania strzałów w pozycji stojącej, w klęku lub leżąc. Umożliwia również zmiany tarcz, odległości, rodzajów terenu czy warunków pogodowych. Strzały oddaje się na odległość od 10 do 200 metrów. Podczas otwarcia strzelnicy goście mieli okazję pod okiem instruktora przetestować swoje zdolności strzeleckie. Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobędą tutaj uczniowie, w przyszłości będą wykorzystywać jedynie w celach rekreacyjnych i do zabawy. Niestety żyjemy w takich czasach, że znajomość obsługi broni może się przydać każdemu. Dlatego strzelnica jest dostępna dla wszystkich – powiedział  dyrektor Leszek Giemza.

Po uroczystym otwarciu strzelnicy odbył się trening strzelecki, w którym uczestniczyli kadeci I-go roku Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Swoimi wrażeniami ze strzelania  podzieliła się kadetka Maja Jasik.

„Jestem zadowolona z uzyskanych wyników. Cieszę się z tego, że szkoła posiada strzelnicę wirtualną, w której będzie można uczyć się i doskonalić umiejętności strzeleckie. Jako kadetka będę miała znacznie więcej możliwości korzystania ze strzelnicy, ponieważ nauka strzelania jest wpisana w program szkolenia OPW".   

Od 6 lutego br. strzelnica jest zarządzana przez pracowników szkoły i instruktora - sędziego strzelectwa sportowego, pod którego okiem będą prowadzone zajęcia. Wszystkie informacje dotyczące zasad i możliwości skorzystania ze strzelnicy  są pod numerem telefonu 793 567 201  w godzinach pracy  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży i pod adresem email; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby skorzystać ze strzelnicy, należy wcześniej zarezerwować termin.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy