• Strzelnica podczas wakacji
  Strzelnica podczas wakacji
 • II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  II edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Najlepsi informatycy ze
  Najlepsi informatycy ze "Staszica" z certyfikatem II edycji kursu Cisco CCNA: ROUTING AND SWITCHING
 • I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity
  I edycja kursu Intoduction to Cybersecurity "Staszicu" zakończona!
 • Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
  Zakończenie roku szkolnego 2023_2024
 • Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
  Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 
 • ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Legitymacje szkolne

Drodzy uczniowie klas pierwszych,
W systemie eNabór dodano funkcję: "Prześlij skan dokumentu", zachęcamy do korzystania z tej funkcji celem dodania do wniosku zdjęcia. Zdjęcie w wersji cyfrowej jest niezbędne do wyrobienia legitymacji szkolnej według nowych wytycznych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu ze szkołą pod numerem telefonu 486163037.

Informacje dotyczące rekrutacji

Od dnia 3 lipca 2024 r. trwa kolejny etap rekrutacji. Prosimy o uzupełnienie ocen ze świadectwa końcowego i punktów z egzaminu we wniosku. Prosimy o dostarczenie świadectwa i wyników z egzaminu do naszej szkoły.

Rewelacyjne wyniki matury 2024!

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

6 lutego  2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy ,,Wisła”.

Swoją obecnością wydarzenie   to zaszczycili : Starosta Radomski - Pan Waldemar Trelka, Wicestarosta Radomski - Pan Krzysztof Kozera, Przewodnicząca Rady Iłży - Pani Agnieszka Okruta, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu - Pan Dariusz Leśkiewicz, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu - Pan ppłk Sławomir Głowiński, zastępca dowódcy 6MBOT im. rtm. Witolda Pileckiego - Pan ppłk Arkadiusz Kawka, szef sekcji szkolenia 6 MBOT - mjr Tomasz Klimaszewski, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Marcule - Pan dr inż. Karol Zaborski, nauczyciele ZSP oraz uczniowie klasy z Oddziałem Przygotowania Wojskowego. Podczas uroczystego otwarcia wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły Pan Leszek Giemza, który podziękował władzom powiatu radomskiego za pomoc w realizacji projektu. Powiedział, że powstanie strzelnicy to efekt udziału w konkursie „Strzelnica w powiecie 2023”, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Koszt inwestycji wyniósł 204 tys. złotych, z czego ponad 160 tys. zł zostało pozyskane przez powiat radomski w ramach konkursu. Następnie głos zabrał Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka, który powiedział o inwestycjach powiatu w dziedzinie oświaty oraz o tym,  że klasa mundurowa spełnia ważną rolę wychowawczą, kładzie  ona nacisk na wychowanie patriotyczne i obywatelskie, przygotowuje także do służby Ojczyźnie i podjęcia pracy w różnych służbach mundurowych. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości pan Waldemar Trelka wręczył 4 uczniom naszej szkoły stypendia Starosty Powiatu Radomskiego. Strzelnica powstała w budynku  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży w jednej z sal zaadaptowanych na ten cel. Zamontowano  w niej przenośne, nowoczesne urządzenia, składające się na kompletną strzelnicę, dostosowaną do broni treningowej wyposażonej w czujniki laserowe. Wirtualna strzelnica składa się z kilku sztuk repliki broni krótkiej i długiej, komputera oraz rzutnika. Zainstalowane  oprogramowanie Trenażer Strzelecki Wisła  pozwala na ustawienie możliwości oddawania strzałów w pozycji stojącej, w klęku lub leżąc. Umożliwia również zmiany tarcz, odległości, rodzajów terenu czy warunków pogodowych. Strzały oddaje się na odległość od 10 do 200 metrów. Podczas otwarcia strzelnicy goście mieli okazję pod okiem instruktora przetestować swoje zdolności strzeleckie. Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobędą tutaj uczniowie, w przyszłości będą wykorzystywać jedynie w celach rekreacyjnych i do zabawy. Niestety żyjemy w takich czasach, że znajomość obsługi broni może się przydać każdemu. Dlatego strzelnica jest dostępna dla wszystkich – powiedział  dyrektor Leszek Giemza.

Po uroczystym otwarciu strzelnicy odbył się trening strzelecki, w którym uczestniczyli kadeci I-go roku Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Swoimi wrażeniami ze strzelania  podzieliła się kadetka Maja Jasik.

„Jestem zadowolona z uzyskanych wyników. Cieszę się z tego, że szkoła posiada strzelnicę wirtualną, w której będzie można uczyć się i doskonalić umiejętności strzeleckie. Jako kadetka będę miała znacznie więcej możliwości korzystania ze strzelnicy, ponieważ nauka strzelania jest wpisana w program szkolenia OPW".   

Od 6 lutego br. strzelnica jest zarządzana przez pracowników szkoły i instruktora - sędziego strzelectwa sportowego, pod którego okiem będą prowadzone zajęcia. Wszystkie informacje dotyczące zasad i możliwości skorzystania ze strzelnicy  są pod numerem telefonu 793 567 201  w godzinach pracy  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży i pod adresem email; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby skorzystać ze strzelnicy, należy wcześniej zarezerwować termin.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy