• Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
  Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
 • Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
  Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
 • Szkolenie praktyczne z edukacji obronnej
  Szkolenie praktyczne z edukacji obronnej
 • Finał Memoriału Urszuli Marciniak
  Finał Memoriału Urszuli Marciniak
 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych już za nami...
  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych już za nami...
 • Konkurs twórczości literackiej
  Konkurs twórczości literackiej
 • Międzynarodowy Dzień Lasu
  Międzynarodowy Dzień Lasu
 • Szkolenie z taktyki i musztry wojskowej
  Szkolenie z taktyki i musztry wojskowej
 • III Turniej Wiedzy o Elektryczności
  III Turniej Wiedzy o Elektryczności
 • Współpraca z 6 MBOT im. Rtm. Witolda Pileckiego
  Współpraca z 6 MBOT im. Rtm. Witolda Pileckiego
 • Staszic z Iłży w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS
  Staszic z Iłży w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS
 • Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Oferta Staszica na 2024 rok

21 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Iłży odbył się VII Turniej Gier Logicznych i Strategicznych i Komputerowych.

W ramach Turnieju uczniowie rywalizowali w różnych grach, takich jak: łamigłówki, szachy czy FC24. Rozgrywki po raz pierwszy odbywały się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, a także studenci AHNS. Jest to świetna inicjatywa, pozwalająca na rozwijanie umiejętności logicznych i strategicznych. Imprezę swoim Patronatem objęli: Starosta Radomski Waldemar Trelka, Rektor AHNS w Radomiu dr Milena Matuszewska Birkowska, Prezes Zarządu ZGM Zębiec Robert Tkaczuk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak, Wydawnictwo LOGI Danuta Marciniak.   

Rozgrywki w konkurencji gier komputerowych FC24 odbywały się dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Po raz pierwszy uczestniczyli w turnieju studenci z AHNS w Radomiu. W pierwszej kategorii uczestniczyło 26 uczniów z 9 szkół podstawowych, w drugiej natomiast udział brało 16 uczniów i studentów z dwóch szkół średnich i jednej szkoły wyższej. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, różnica wieku między graczami  w szkołach podstawowych sięgała nawet 4 lat – byli np. reprezentacji klas ósmych, ale także i czwartych. W czasie zmagań wiek nie grał roli, wielokrotnie młodsi ogrywali starszych. Emocji było co niemiara. Zwycięzcami zostali:

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Kamil Młynarczuk SP Wierzbica

II miejsce – Szymon Dunal – ZSZ Rzeczniów

III miejsce – Igor Nachyła – ZSZ Rzeczniów

KATEGORIA: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA i WYŻSZA

I miejsce – Jakub Jabłoński LO Iłża

II miejsce – Piotr jaroszek – ZSP Iłża

III miejsce – Jakub Wietrzyński – ZSP Iłża

Turniej szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim i składał się z 7 rund. Program komputerowy w każdej z rund dobierał rywalizujące pary oraz na bieżąco pokazywał tabele z wynikami.

W grupie szkół podstawowych rywalizowało 16 osób, natomiast w grupie uczniów szkół średnich i wyższych -  12.

Wyniki:

 Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Adam Kiernożycki -SP Jasieniec Iłżecki

II miejsce – Julian Stanisławek SP Iłża

III miejsce. Franciszek Nogajski SP Iłża

 Kategoria: SZKOŁY PONADPODSTAWA I WYŻSZA

I miejsce – Adam Kozłowski LO Iłża

II miejsce –. Mateusz Chalot ZSP Iłża

III miejsce. Radosław Tomkowski LO Iłża

W kategorii „łamigłówki” zadaniem uczestników było rozwiązanie różnego rodzaju łamigłówek logicznych. Rozgrywki składały się z 3 etapów. Do zawodów zgłosiło się 23 osoby; 12 ze szkół podstawowych i 9 ze szkół ponadpodstawowych i wyższych. Po I i II etapie do finału zakwalifikowało się 13 osób: 7 ze szkół podstawowych i 6 ze szkół ponadpodstawowych.

Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:

 Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Monika Gut – SP Iłża

II miejsce – Nikola Kosno – SP Iłża

III miejsce – Nikola Wojtunik – SP Iłża

 Kategoria: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA I WYŻSZA

I miejsce – Olga Słyk – ZSP Iłża

II miejsce – Jakub Prus – LO Iłża

III miejsce – Bartosz Baran ZSP Iłża

Nagrody zwycięzcom wręczyli  znamienici goście: Starosta Radomski Waldemar Trelka,  Dyrektor Wydziału Edukacji Dariusz Leśkiewicz, Burmistrz Iłży Przemysław Burek, Przewodnicząca Rady Iłży Agnieszka Okruta,  Wykładowca AHNS w Radomiu  nadkomisarz Sylwester Kucharczyk oraz Dyrektor Biblioteki  AHNS  Aldona Kowalczyk -  Zagożdżon.

Serdecznie dziękujemy patronom, którzy także byli sponsorami tej imprezy a także Prezesowi 5D - Damianowi Fudalewskiemu, właścicielowi wytwórni wód „Staropolska” - Karolowi Góralskiemu, Prezesowi Koneckich Zakładów Odlewniczych - Łukaszowi Szostakowi, właścicielowi firmy budowlanej DAWEX - Dawidowi Skrzypczykowi i właścicielowi piekarni „Studniarz”- Markowi Studniarzowi za wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej a uczestnikom udziału w Turnieju. Wasze zaangażowanie, umiejętności analityczne oraz strategiczne myślenie są godne podziwu i stanowią inspirację dla innych. Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy