• Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

  Przekaż 1,5% podatku na działalność naszej szkoły

 • VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

  VII Turniej Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 • Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

  Walentynki – spotkanie z X Muzą i sport na wesoło

 • Dyskoteka Walentynkowa

  Dyskoteka Walentynkowa

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Eliminacje do Turnieju EA FC 24

  Eliminacje do Turnieju EA FC 24

 • Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

  Turniej Szachowy o Mistrzostwo ZSP

 • 121

  Otwarcie strzelnicy wirtualnej

 • Staszic grał na WOŚP

  Staszic grał na WOŚP

 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

  Wirtualna Strzelnica w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży

 • Polonez na Rynku w Iłży

  Polonez na Rynku w Iłży

 • Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii

  Uczniowie ze Staszica na warsztatach z dziedziny psychologii 

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

W ramach projektu „Czytanie ma moc. Starsi młodszym” uczniowie z technikum czytali  przedszkolakom z Samorządowego Przedszkola w Iłży.

Podczas wizyty dn. 20. 12. 2023 w  Iłżeckim Samorządowym Przedszkolu  uczniowie ze Staszica zaprezentowali plakat o zaletach czytania, czytali tekst „Choinka” i wykonywali ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, rozbudzali ciekawość czytelniczą  w oparciu o swoje   doświadczenia z udziału w wydarzeniach czytelniczych realizowanych w trakcie projektu. Podczas  pogadanki o preferencjach czytelniczych młodsi i starsi uczniowie wymieniali się własnymi spostrzeżeniami, wykonywali ciekawe  zakładki do książek. Największą atrakcją i sposobem zachęcenia do czytania ze zrozumieniem były zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń koordynacji i skupienia.

Społeczność szkolna i przedszkolna wraz z opiekunami dokonali wspólnie ewaluacji projektu. Wniosek był jednoznaczny: spotkania z książką  dają zarówno młodym jak i starszym czytelnikom niezwykłą moc i mogą stanowić bramę do świetnej zabawy. Dowodem na to że starszym uczniom z technikum udało się zainteresować młodszych czytelników nową formą czytania ze zrozumieniem i rozbudzić ciekawość czytelniczą jest entuzjazm  przedszkolaków i zaproszenie  nas na kolejne spotkanie z książką.

Brawo dla grupy projektowej z ZSP Iłża i sympatycznych grupy "Leśne duszki" z Samorządowego Przedszkola w Iłży.

Respect dla naszego mistrza sztuk walk Mateusza Stompora "Ninja" z grupy projektowej ZSP (4 TI) za umiejętne dostosowanie ćwiczeń koordynacyjnych i poskromienie energii przedszkolaków.

Wyrazy uznania dla Klaudii Łęckiej (IVTH) za teatralne  odczytanie tekstu ‘choinka” i wprowadzenie wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój oraz  ukłon dla Natalki (IVTH) która roztacza wokół aurę czytelniczą.

Podziękowania dla grupy: Natalki, Mai, Kamila  z klasy 3 Ti/TEK za zaangażowanie w prace projektowe i ich realizację, oraz dla grupy z klasy 4 TH za wykonanie przepięknych kart świątecznych dla przedszkolaków

Projekt koordynowała Ewelina Podlak współpracy z nauczycielem WFu

Zapraszamy do fotogalerii  :)

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy