• Oddając krew, ratujesz życie

  Oddając krew, ratujesz życie

 • Spotkanie integracyjne pierwszoklasistów

  Spotkanie integracyjne pierwszoklasistów

 • 80 rocznica akcji AK pod Pakosławiem

  80 rocznica akcji AK pod Pakosławiem

 • Spotkania z ikoną

  Spotkania z ikoną

 • Spotkanie z rodzicami klas pierwszych oraz maturalnych

  Spotkanie z rodzicami klas pierwszych oraz maturalnych

 • 84 rocznica bitwy pod Iłżą

  84 rocznica bitwy pod Iłżą

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 r.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 r.

 • Podpisanie porozumienia o współpracy z 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu

  Podpisanie porozumienia o współpracy z 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu

 • Bardzo dobre wyniki matury 2023 w szkołach średnich Powiatu Radomskiego

  Bardzo dobre wyniki matury 2023 w szkołach średnich Powiatu Radomskiego.

 • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Staszicu

  Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Staszicu

 • Najlepsi informatycy ze

  Najlepsi informatycy ze "Staszica" z certyfikatem II edycji kursu Cisco CCNA: ROUTING AND SWITCHING

 • Wręczenie certyfikatów VII edycji kursu CISCO Introduction Programming Essentials in C++ w

  Wręczenie certyfikatów VII edycji kursu CISCO Introduction Programming Essentials in C++ w "Staszicu"

 • Wręczenie certyfikatów VIII edycji kursu CISCO

  Wręczenie certyfikatów VIII edycji kursu CISCO "NDG Linux Essentials" w "Staszicu"

 • Iłżeckie Dni Kultury

  Iłżeckie Dni Kultury

 • Promocja czytelnictwa - spotkanie z dyr. MGBP w Iłży

  Promocja czytelnictwa - spotkanie z dyr. MGBP w Iłży

 • Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO

  Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO

 • Nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych świętowali w radomskim teatrze

  Nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych świętowali w radomskim teatrze

Dn. 29 maja biblioteka szkolna ZSP w Iłży zorganizowała w naszej szkole spotkanie z panią dyr. Katarzyną Pomorską z MGBP w Iłży.

W spotkaniu wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży: klasa 1 TH oraz pasjonaci książek z poszczególnych klas. Tematem spotkania były obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza-Biblioteka!, które odbyły się w dniach 8-15 maj. Celem była promocja czytelnictwa. Wspominaliśmy imprezy lokalne, które podkreślały rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Dyskutowaliśmy na temat naszych wyobrażeń o pracy w bibliotece i prestiżu tego zawodu. Z wypowiedzi uczestników spotkania można było wysnuć wniosek, że książka była i jest ważna w ich życiu. Dowodem jest fotogaleria z akcji bibliotecznej pt. „Ubierz się w książkę”, w którą chętnie i profesjonalnie zaangażowali się nasi uczniowie. Pochwalimy się, że niektórzy z nich są wielkimi pasjonatami dobrych historii i to właśnie oni, czytając ulubione fragmenty zachęcali wszystkich uczestników spotkania do czytania. Oto książki z księgozbioru naszej biblioteki, które zostały wybrane i zareklamowane przez: Natalię Pacek z klasy 3 TH - „ Książęta wolą blondynki” Klaudię Łęcka z 3 TH- „ Pan Wyposażony” Michała Karcza z 3 TE - „ I że Cię nie opuszczę ..” Kacpra Wróbla z 3 TE - „Jestem na Ciebie zły ale Cię kocham - jak naprawić relacje z rodzicami „ Dominika Kozłowskiego z 4 TE - „Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry” Mateusza Paździora z 3 TPS - „Weteran” Elizę Bernaciak z 1TH – „Kto zabił Kopciuszka? Pani dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży pogratulowała czytelnikom naszej biblioteki zaangażowania w promocję czytelnictwa w naszej szkole i opowiedziała o swojej inicjatywie wystawienia spektaklu teatralnego "Kopciuszek" w uwspółcześnionej wersji. Historia wielkiego balu na zamku i zgubionego pantofelka została opowiedziana na nowo w szkołach podstawowych naszego regionu. Fotografie i refleksje bibliotekarek, które wcieliły się w role bajkowych postaci „Kopciuszka” były na tyle interesujące, że zainspirowały naszą młodzież do wielu pomysłów na dalsze akcje promujące czytelnictwo. Dziękujemy pani dyr. Katarzynie Pomorskiej z MGBP w Iłży za wsparcie i inspirowanie nas do przedsięwzięć czytelniczych. Ewelina Podlak

Zobacz zdjęcia

Instytucje i partnerzy