Rekrutacja

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronach: www.zspilza.pl ; https://powiatradomski.e-nabor.pl/register lub w sekretariacie szkoły: ZSP im. St. Staszica w Iłży, ul. Błazińska5, 27-100 Iłża, tel. 486163037

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu! To jest twoja przyszłość!

 

 Film promujący kierunek technik ekonomista.

  Film promujący kierunek technik handlowiec.

 

   Film promujący kierunek technik organizacji turystyki.

Zobacz zdjęcia z przebiegu turnieju

Zobacz zdjęcia z turnieju w FIFA19

Zobacz zdjęcia z turnieju w Szachy

  Zobacz zdjęcia z turnieju w Sudoku

21 marca już po raz PIĄTY w murach naszej szkoły gościliśmy uczestników Turnieju Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych.

 

Patronami imprezy byli: Starosta Radomski Waldemar Trelka, Burmistrz Iłży Przemysław Burek, Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu doc. dr Elżbieta Kielska, Prezes Zarządu Zakładów Górniczo-Metalowych „Zębiec” S.A. Robert Tkaczuk.

 

Projekt od lat wspierają lokalni przedsiębiorcy fundując nagrody dla laureatów konkursu. W bieżącej edycji hojnie wspierali nas:

Edyta Mendel „RAMONA”, Małgorzata i Andrzej Łęccy „SARKO”, Edward Lament „LAMKAD”, Stanisław Sobera „ESBUD”, Ewa i Krzysztof Fijasowie, Aneta i Marcin Skrobiszowie, Marcin Fiołna „AUTO-CZĘŚCI P.H.U.”.

 

 Gośćmi honorowymi byli: Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Szewczyk oraz Edyta Mendel, którzy wyraz z dyrekcją szkoły wręczyli nagrody laureatom.

 W zawodach po raz pierwszy wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych z Iłży, Błazin Dolnych, Jasieńca Iłżeckiego, Pakosławia, Rzeczniowa i Modrzejowic.

 W turnieju uczestniczyli również uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Iłży, Chwałowic i Pionek.

 

 Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: SZACHY, SUDOKU i FIFA 19. Wynik końcowy każdej z konkurencji przedstawiał się następująco:

SZACHY:

1 miejsce: Szczepan Tokarski – SP Błaziny Dolne

2 miejsce: Dominik Maciąg – ZSP Iłża

3 miejsce: Jakub Rynio – ZS Rzeczniów

 

SUDOKU:

1 miejsce: Jakub Nowek - ZSP Iłża

2 miejsce: Amanda Czapska - ZSP Iłża

3 miejsce: Paweł Kozera - ZSP Iłża

 

FIFA 19 (PS4)

1 miejsce: Hubert Michalczyk – ZSP Iłża

2 miejsce: Bartosz Mucha – CKZiU Pionki

3 miejsce: Krystian Kosno – ZSP Iłża

 

FIFA 19 (Xbox One)

1 miejsce: Filip Jędrzejewski – LO Iłża

2 miejsce: Bartłomiej Kępczyk – ZS Rzeczniów

3 miejsce: Łukasz Fijas – ZSP Iłża

 

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie szkół podstawowych:

Piotr Jaroszek – SP Iłża – w kategorii FIFA 19

Robert Moskal – SP Jasieniec Iłżecki – w kategorii SUDOKU

Gabriela Jaroszek – ZS Rzeczniów – w kategorii SZACHY

 

O randze imprezy świadczy fakt, że w zmaganiach na logikę i umiejętności wzięło udział ponad 100 zawodników. Organizacyjny trud z pewnością wynagrodziły wyrazy uznania z ust gości, opiekunów i zadowolonej młodzieży.

Mamy nadzieję, że wystarczy nam zapału i energii do przygotowania kolejnej edycji Turnieju za rok...

 


 Tu jesteśmy