Zobacz zdjęcia z przebiegu turnieju

Zobacz zdjęcia z turnieju w Counter Strike

Zobacz zdjęcia z turnieju w Szachy

  Zobacz zdjęcia z turnieju w Sudoku

Dnia 20 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponad gimnazjalnych im. Staszica w Iłży odbyła się  I edycja Turnieju Gier Logicznych , Strategicznych i Komputerowych pod honorowym patronatem Starosty Radomskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Iłża i Wyższej Szkoły Handlowej w  Radomiu.

W Turnieju wzięli udział uczniowie: LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży, LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, CKZiU w Pionkach, PGG im. Armii Krajowej w Iłży, PGG nr 1 w Skaryszewie, CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach i ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: Sudoku, Szachy i Counter Strike Paintball.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Dyrektor Szkoły mgr inż. Dariusz Leśkiewicz . Przywitał uczestników i ich opiekunów i życzył powodzenia w zmaganiach konkursowych.

W kategorii Sudoku  w I etapie rywalizowało 16 uczestników, do II etapu zakwalifikowało się 5 uczestników. Zwycięzcami zostali:

I m – ce Małgorzata Cichosz z ZSP w Iłży

II m –ce Dominika Warchoł z LO w Pionkach

III m-ce Przemysław Mąkosa z CKZiU w Pionkach

W rozgrywkach szachowych wzięło udział  20 uczniów .Turniej został podzielony na 3 etapy : I  runda kwalifikacyjna ; II runda  - etap ćwierćfinałowy  i półfinał. W półfinale spotkali się: Szymon Buba i Jakub Pionka oraz Adam Czerwiec i Dariusz Lech. Partię finałową na swoją korzyść rozstrzygnął Adam Czerwiec, pokonując Szymona Bubę.

Zwycięzcami w tej kategorii zostali :

I m –ce Adam Czerwiec z PGG nr 1 w Skaryszewie

II m –ce Szymon Buba z LO w Pionkach

III m –ce Jakub Pionka z Lo w Pionkach

Po Turnieju głównym sześciu najlepszych szachistów rozegrało turniej symultaniczny z  Dyrektorem ZSP im. St. Staszica w Iłży p. Dariuszem Leśkiewiczem. Partie rozgrywano równocześnie na sześciu szachownicach. Na swoją korzyść rozstrzygnął je w stosunku 4:2 Dariusz Leśkiewicz. Rozgrywkom towarzyszyło ogromne zaangażowanie oraz wspaniała atmosfera wśród grających i  kibiców .

Jednak najwięcej emocji wzbudziły zmagania drużyn w Counter Strike Paintball. W tej kategorii rywalizowało ze sobą 14 pięcioosobowych drużyn.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca LO im. M. Dąbrowskiej  w Pionkach ;

II miejsce – drużyna z CKZiU im. M. Skłodowskiej -Curie w Pionkach;

III miejsce – drużyna z ZSP im. St. Staszica w Iłży.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Mirosław Ślifirczyk – Starosta Powiatu Radomskiego, Andrzej Moskwa – Burmistrz Miasta i Gminy Iłża, Radni Powiatu Radomskiego – p. Marek Jarosz i  p.  Krzysztof Kozera oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Ewa Bogucka.

Honorowi goście wręczyli laureatom Turnieju nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, Burmistrza Miasta i Gminy Iłża, Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu, Radę Rodziców przy ZSP w Iłży, Iłża.net – Karol Góralski, EsBud – Stanisław Sobera, CopyLand i  MicroComp. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych, pogratulował umiejętności logicznego myślenia i życzył dalszych sukcesów oraz wytrwałości w  rozwijaniu swoich pasji.

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy