Zobacz zdjęcia z przebiegu turnieju

Zobacz zdjęcia z turnieju w League of Legends

Zobacz zdjęcia z turnieju w Szachy

  Zobacz zdjęcia z turnieju w Sudoku

Dnia 21 marca 2018 w ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży odbyła się IV edycja Turnieju Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego, Burmistrza Iłży, Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu oraz ZGM "Zębiec".

W Turnieju wzięli udział uczniowie: CKZiU im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach, LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży, CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, PGG nr 1  w Skaryszewie, PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży, Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie, ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: Sudoku, Szachy i League of Legends.

Konkurs Sudoku odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym wzięło udział 14 zawodników z sześciu szkół, wśród nich wyłoniono 5 finalistów. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: M. Jastalska (przewodnicząca), M. Cheda, A. Maciejewska. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:

I miejsce- Jakub Nowek -ZSP w Iłży

II miejsce- Weronika Wieczorek- CKZiU w Pionkach

III miejsce -Amanda Czapska- ZSP w Iłży

W rozgrywkach szachowych wzięło udział 24 zawodników. W czasie trwania Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne  było duże zaangażowanie uczestników i ogromne zainteresowanie wśród kibiców. Zawody przeprowadziła komisja sędziowska w składzie: D. Łyżwiński, M. Zaczek, D. Leśkiewicz. Najlepsi w tej konkurencji okazali się:

I miejsce- Dominik Szewczyk- ZSP w Iłży

II miejsce -Hubert Wygaś -CKZiU w Pionkach

III miejsce- Jakub Rynio- ZS w Rzeczniowie

Jednak najwięcej emocji wzbudziły zmagania drużyn w League of Legends. W tej kategorii rywalizowało ze sobą 16 trzyosobowych drużyn. Rozgrywki prowadzili uczniowie z kl II i III TI pod kierunkiem Kamila Krosty i Pawła Podlaka, nauczycieli informatyki. Po pełnych emocji rozgrywkach zwycięstwo odnieśli:

I miejsce- Jakub Polak, Igor Deja, Jakub Koperski- CKZiU w Pionkach

II miejsce- Paweł Ryciak, Krzysztof Adamus , Patryk Nobis- ZSP w Iłży

III miejsce- Oskar Kiełbasa, Wiktor Gregorczyk, Jakub Gregorczyk -LO w Iłży

Zwycięzcom nagrody wręczyli: p. Marcin Kosterna – przedstawiciel ZGM „Zębiec”, p. Krzysztof Chmielewski – przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Iłza oraz p. Edyta Mendel- właścicielka sklepu Ramona. Nagrody zostały ufundowane przez Sponsorów Turnieju:

Starostwo Radomskie Mirosław Ślifirczyk

Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

Prezes Zarządu Robert Tkaczyk „Zębiec”

Ferma Drobiu Aneta Skrobisz

Tartak Ewa Fijas

ESBud Stanisław Sobera

Edyta Mendel sklep Ramona

Nadleśnictwo Marcule

Auto-Części Sklep P.H.U. Marcin Fiołna

Dyrektor szkoły podziękował sponsorom Turnieju oraz wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych, pogratulował zwycięzcom i życzył dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. 

 

 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy