Zobacz zdjęcia z przebiegu turnieju

Zobacz zdjęcia z turnieju w Counter Strike

Zobacz zdjęcia z turnieju w Szachy

  Zobacz zdjęcia z turnieju w Sudoku

Dnia 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży odbyła się III  edycja Turnieju Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych

pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Iłża,  Wyższej Szkoły Handlowej w  Radomiu oraz ZGM „Zębiec”.

W Turnieju wzięli udział uczniowie: LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, CKZiU im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pionkach, ZSP im. J. Śniadeckiego w Pionkach, LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży, CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, PGG nr 1 w Skaryszewie, PGG im Armii Krajowej w Iłży, PGG  w Rzeczniowie i ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: Sudoku, Szachy i Counter – Strike: Global Offensive.

Konkurs Sudoku odbywał się w dwóch etapach. W  I etapie wzięło udział 14 zawodników z 6 szkół, wśród nich wyłoniono 5  finalistów. Nad przebiegiem  konkursu czuwała komisja w składzie: p. Magdalena Jastalska (przewodnicząca), p.  Milena Cheda i p. Anna Maciejewska. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:

I m – ce   Jakub Nowek  z ZSP w Iłży

II m- ce Małgorzata Cichosz z ZSP w Iłży

III m – ce Dominika Warchoł z LO w Pionkach

W rozgrywkach szachowych wzięło udział 24 uczniów. W czasie trwania Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników i  ogromne zainteresowanie wśród kibiców.  Zawody przeprowadziła komisja sędziowska w składzie : p.Dariusz Łyżwiński, p. Mieczysław Zaczek, p. Dariusz Leśkiewicz.  Najlepsi w tej konkurencji okazali się:

 I m-ce   Hubert Wygaś z CKZiU w Pionkach

II m – ce   Aleksandra Warchoł z LO w Pionkach

III m – ce  Patryk  Dzbuk z PGG w Skaryszewie

IV – ce Dominik Szewczyk z ZSP w Iłży

Jednak najwięcej emocji wzbudziły zmagania drużyn w Counter Strike Global Offensive. W tej kategorii rywalizowało ze sobą 16 trzyosobowych drużyn. Rozgrywki prowadzili uczniowie z klasy II i III  TI pod kierunkiem p. Kamila Krosty i p. Pawła Podlaka, nauczycieli informatyki. Po pełnych emocji rozgrywkach zwycięstwo odnieśli:

I m –ce  drużyna z PGG w Iłży

II m –ce drużyna z LO w  Iłży

III m –ce drużyna z PGG w Iłży.

Turniej swoją obecnością zaszczycili:  p. dr  Andrzej Gołębiowski -  Prorektor Wyższej Szkoły Handlowej  w Radomiu, p. Marek Łuszczek–z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Iłża, p. Edyta Pastuszka z ZGM „Zębiec”, p. Edyta Mendel  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Ewa Bogucka. Honorowi goście wręczyli zwycięzcom  nagrody ufundowane przez  sponsorów Turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pan Dyrektor Dariusz Leśkiewicz  podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych, pogratulował zwycięzcom i życzył dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji oraz zaprosił do kolejnej edycji Turnieju w przyszłym roku.

 

 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy