W dniu 23 listopada br. odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  o Ubezpieczeniach Społecznych dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych pn: „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ  O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.

Pytania dotyczyły składek, świadczeń i systemu emerytalnego oraz e – ZUS, czyli firma pod ręką. Olimpiada jest zwieńczeniem „ Lekcji z ZUS”, projektu, który miał na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadpodstawowych.

W etapie szkolnym  polegającym na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań, wzięło udział 24 uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej TECHNIKUM HANDLOWEGO oraz poraz pierwszy, uczennice z klasy pierwszej TECHNIKUM EKONOMICZNEGO.

Komitet szkolny wyłonił trzy najlepsze uczennice, które po zakwalifikowaniu przez komitet wojewódzki będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim:

  1. EMILIA KOT z klasy 4 TECHNIKUM HANDLOWEGO – zdobyła 20 pkt na 20 pkt możliwych do zdobycia.
  2. ALEKSANDRA CELUCH z klasy 4 TECHNIKUM HANDLOWEGO – zdobyła 20 pkt na 20 pkt możliwych do zdobycia.
  3. PAULINA FAJDEK  z klasy 4 TECHNIKUM HANDLOWEGO – zdobyła 18 pkt na 20 pkt możliwych do zdobycia.

 SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W ETAPIE WOJEWÓDZKIM !!!

 

Zobacz zdjęcia

Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 


 Tu jesteśmy