Zobacz zdjęcia z przebiegu turnieju

Zobacz zdjęcia z turnieju w Counter Strike

Zobacz zdjęcia z turnieju w Szachy

  Zobacz zdjęcia z turnieju w Sudoku

 

            1 kwietnia 20016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży odbyła się II edycja Międzyszkolnego Turnieju Gier Logicznych,  Strategicznych i Komputerowych. Patronat honorowy nad imprezą objęli: starosta radomski, burmistrz Miasta i Gminy Iłża oraz kanclerz i rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

 

            Podobnie jak w ubiegłym roku Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W rozgrywkach, które odbyły się w trzech kategoriach – Sudoku, Szachy, Counter – Strike: Global Offensive,  wzięło udział 82 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów powiatu radomskiego i lipskiego. Uczestnikami byli uczniowie LO im. Marii Dąbrowskiej oraz CKZiU im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pionkach, PGG nr 1 w Skaryszewie, PG w Rzeczniowie, CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, a także LO im. Mikołaja Kopernika, PGG im. Armii Krajowej i ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży.

            Oficjalnego przywitania wszystkich uczestników oraz ich opiekunów dokonał pan dyrektor Dariusz Leśkiewicz, życząc młodzieży powodzenia w zmaganiach konkursowych.

            W rozgrywkach szachowych wzięło udział 26 uczestników. Zawody były emocjonujące i przebiegały w sportowej atmosferze. Najlepszym szachistą okazał się Szymon Buba z LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, II miejsce zajął Jakub Pionka również reprezentant tej szkoły. Natomiast III miejsce przypadło w udziale uczniowi z PGG w Skaryszewie Adamowi Wójcickiemu.

            Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się sudoku – osiemnastu zawodników stawiło czoło łamigłówkom o różnym stopniu trudności. Bez cierpliwości oraz logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe. W pierwszej części diagramy bezbłędnie wypełniła Dominika Warchoł z LO w Pionkach i ona też została zwyciężczynią w tej kategorii. II miejsce zajął Maciej Wieczorek z CKZiU w Pionkach, a III Jakub Nowek z ZSP w Iłży.

             Niewątpliwie największe emocje towarzyszyły rozgrywkom Counter – Strike: Global Offensive, w których rywalizowało 10 czteroosobowych  drużyn, wyłonionych drogą eliminacji spośród 50 drużyn. Rozgrywki prowadzili uczniowie II i IV klasy technikum informatycznego, a nad całością czuwał nauczyciel informatyki, Kamil Krosta. Najlepsi w tym roku okazali się gimnazjaliści. Pierwsze  miejsce zajęła drużyna PGG w Skaryszewie, drugie PGG w Iłży, a trzecie przypadło zespołowi gospodarzy.

            Zwycięzcom dyplomy oraz nagrody wręczali fundatorzy –  przedstawicielka ZGM Zębiec, specjalista do spraw promocji i marketingu – Karolina Piątek - Strojny oraz zastępca burmistrza Miasta i Gminy Iłża –  Marek Łuszczek.

            Na zakończenie spotkania zastępca dyrektora szkoły pani Alicja Wietrzyńska – Postuła podziękowała uczestnikom Turnieju i ich opiekunom i życzyła dalszych sukcesów.

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy