W dniu 26.03.2019 w ZSP Iłża odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Iłża szkół podstawowych i średnich.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Pakosławia, Seredzic, Błazin Dolnych i Iłży; gimnazjum z Iłży oraz szkoły średnie LO Iłża i ZSP Iłża. W zawodach łącznie uczestniczyło 12 dziewcząt i 27 chłopców. Pierwszy etap rywalizacji to rozgrywki w trzyosobowych grupach, tzw. gry rankingowe. Do drugiej rundy awansowali wszyscy uczestnicy a o awansie do 1/16 decydowała suma punktów z obu etapów. Od fazy ćwierćfinałowej obowiązywał system pucharowy, w którym przegrywający odpadał. Wśród dziewcząt do półfinału awansowały po dwie zawodniczki z LO i ZSP w Iłży

Natalia Kozik 1-2 Karolina Sobania

Weronika Chodniewicz 2-0 Julia Karolik

Finał:

Karolina Sobania 2-0 Weronika Chodniewicz

Mecz o III:

Julia Karolik 0-2 Natalia Kozik

Półfinał chłopców to również rywalizacja uczniów ze szkół średnich. W półfinale spotkali się:

Adrian Łukawski 3- 0 Patryk Rękawik

Łukasz Fijas 3-0 Kacper Jabłoński

Finał:

Adrian Łukawski 3-0 Łukasz Fijas

III miejsce:

Patryk Rękawik 3-0 Kacper Jabłoński

Zawody zostały zorganizowane dzięki pomocy burmistrza Iłży Przemysława Burka oraz dyrektora ZSP Dariusz Leśkiewicza. Całość we we współpracy z uczniami przygotował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Łyżwiński.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników oraz opiekunów szkół za udział w turnieju.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy