W dniu 18.03.2017 roku w Radomiu odbyła się III edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej.

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła we wszystkich jej edycjach i po raz pierwszy w tym roku znalazła się wśród trzech najlepszych drużyn zawodów. W turnieju wystąpiło 12 drużyn, które rozstawiono w trzech grupach. Do kolejnej rundy awansowało po dwie najlepsze drużyny oraz dwie drużyny z trzecich miejsc. My swoją grupę wygraliśmy. W ćwierćfinale po dobrym meczu lecz z krótkim przestojem w grze zremisowaliśmy 2:2 a wynik został rozstrzygnięty w rzutach karnych. W tym miejscu należy podkreślić olbrzymią rolę naszego bramkarza Pawła Marka, który obronił dwa z trzech karnych. W półfinale mimo dość wyrównanego meczu ponieśliśmy pierwszą porażkę w turnieju przegrywając z Hubalem 1:0. Najlepszym meczem w naszym wykonaniu okazał się mecz o trzecie miejsce z zespołem Budowlanki Radom, który wygraliśmy 3:1.

Podsumowując całe zawody należy podkreślić dużą dojrzałość w grze naszych uczniów. Naturalnie można by chwalić poszczególnych zawodników, lecz o dobrym wyniku zadecydowała gra całej drużyny poczynając od zawodników podstawowej szóstki a kończąc na zmiennikach. W zawodach nasza szkołę reprezentowali:

  1. Mateusz Pastuszka
  2. Kacper Dusiński
  3. Jakub Dziura
  4. Paweł Marek
  5. Dawid Stępień
  6. Patryk Tusiński
  7. Mateusz Gontarczyk
  8. Maciej Sałek
  9. Łukasz Fijas

Drużynę prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Łyżwiński.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy