Rekrutacja

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronach: www.zspilza.pl ; https://powiatradomski.e-nabor.pl/register lub w sekretariacie szkoły: ZSP im. St. Staszica w Iłży, ul. Błazińska5, 27-100 Iłża, tel. 486163037

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu! To jest twoja przyszłość!

 

 Film promujący kierunek technik ekonomista.

  Film promujący kierunek technik handlowiec.

 

   Film promujący kierunek technik organizacji turystyki.

17 marca uczniowie klasy IV TPS i IV TE wzięli udział w Wojskowych Targach Służby i Pracy, odbywających się  w Radomiu.

Uczniowie mogli dowiedzieć się o możliwościach rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP, od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy mógł porozmawiać z rekruterami, studentami uczelni wojskowych oraz żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Była okazja, aby dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia, profity i możliwości rozwoju.

Podczas Targów był dostępny punkt rekrutacyjny obsługiwany przez Wojskowe Centra Rekrutacji. Zdecydowani mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Jeden z naszych uczniów skorzystał z tej możliwości.

Program targów wzbogaciły liczne atrakcje. Mogliśmy obejrzeć nowoczesny sprzęt m.in. quad, wóz dowodzenia – Jelcz, Ford Ranger, motocykle Kawasaki, moździerz samobieżny Rak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, czołg Leopard 2A5, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK,  jak również pokazy działań żołnierzy. Ponadto mogliśmy zobaczyć występ orkiestry wojskowej jak i pokaz musztry zaprezentowany przez uczniów Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Dodatkowo uczniowie mogli skorzystać z symulatorów 3D, refleksu, dachowania jak i wirtualnej strzelnicy. A na zakończenie prawdziwy wojskowy kulinarny hit – grochówka. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Zobacz zdjęcia 


 Tu jesteśmy