Do matury 2023 pozostało 95 dni i właśnie na tyle dni przed pierwszym egzaminem swój bal studniówkowy mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży.

„ To wielki zaszczyt być dzisiaj z Wami na tym niezwykłym balu – Balu Studniówkowym. To wielka radość móc z Wami dzielić tę wyjątkową chwilę, w której tak wyraźnie widać, jak z nastolatków, którzy trzy i pół roku temu przekroczyli progi naszej szkoły, staliście się dorosłymi ludźmi. Moje serce, serca Waszych nauczycieli i rodziców rozpiera duma, kiedy na Was patrzymy dzisiaj.[…] Niech dzisiejsza noc będzie radosnym przeżyciem, niech zapadnie głęboko w pamięci i przez długie lata będzie tematem miłych wspomnień” – tymi słowami dyrektor szkoły, Pan Leszek Giemza rozpoczął bal studniówkowy, który odbył się 28 stycznia 2023 roku w Nowym Dworze w Alojzowie.

Oficjalną część balu poprowadzili Ola i Adam, którzy serdecznie powitali Dyrektora Szkoły Pana Leszka Giemzę i Wicedyrektor, Panią Katarzynę Koriat, zaproszonych gości: Wicestarostę Radomskiego, Pana Krzysztofa Kozerę, Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Radomskiego, Pana Dariusza Leśkiewicza, Burmistrza Iłży, Pana Przemysława Burka i Przewodniczącą Rady Miejskiej w Iłży, Panią Agnieszkę Okrutę, wychowawców klas maturalnych: Panią Anetę Grobelską i Panią Milenę Chedę oraz Nauczycieli ZSP w Iłży.

Glos zabrali zaproszeni goście, którzy w serdecznych słowach skierowali do maturzystów życzenia sukcesów na egzaminie maturalnym, pomyślnej przyszłości oraz znakomitej zabawy tego wieczoru.

Przedstawiciele uczniów klas czwartych skierowali podziękowania do Dyrekcji szkoły, wychowawczyń, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za spędzone wspólnie cztery lata.

Tradycją jest, że studniówki rozpoczynają się uroczystym polonezem. Trzeba przyznać, że choreografia mogła się podobać. Uczniowie włożyli dużo pracy, aby dobrze wypaść w tym najważniejszym tańcu balu maturalnego. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po przerwie na posiłek i sesję zdjęciową przyszedł czas na zabawę, a ta trwała do białego rana.

Zobacz zdjęcia 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy