Eliminacje do Turnieju FIFA 2023

 

Od 1 września 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica uczniowie mogą wykorzystywać do nauki technologię VR (wirtualnej rzeczywistości).

Starostwo Powiatowe w Radomiu zakupiło dla naszej szkoły Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Zestaw składa się z:

  • komputera,
  • aplikacji z doświadczeniami,
  • gogli VR ,
  • kontrolerów,
  • tablicy multimedialnej.

Lekcje z wykorzystaniem Empiriusza są atrakcyjne dla uczniów i zachęcają do nauki. Jeden z uczniów, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie, porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, może w niej podnosić  probówki i odczynniki, przeprowadzać reakcje spalania itp. Pozostali uczniowie obserwują wszystko na tablicy interaktywnej. Dzięki Wirtualnemu Laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia ciekawych i inspirujących zajęć Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, co pozwala poczuć się uczniom jak w prawdziwym laboratorium.

Zobacz zdjęcia 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy