Eliminacje do Turnieju FIFA 2023

 

Piątek, 25 listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych.

Już od rana uczniowie pod nadzorem organizatorów zabawy  pracowali nad dekoracją  szkoły.   Budynek  zamienił się w miejsce czarów i magii. Impreza Andrzejkowa rozpoczęła się o godz. 11.00  a uczestnicy andrzejkowych szaleństw  oprócz tanecznych zabaw,  przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bilety z nazwami zawodów przyszłości. Katalog wróżb był obszerny i bogaty a niespodzianki  magiczne. Były również życzenia  dla wszystkich Jędrusiów i quiz biblioteczny o znanych Andrzejach  J. Andrzejki są wspaniałą okazja do dobrej zabawy , a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnie , uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji . Najlepszym tego przykładem była parada strojów andrzejkowych. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.  Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów ale również wśród nauczycieli cieszyły się: fotościanka,  wykonana przez sekcję montażową, którą kierował  Maciek Sołtysiak z klasy III TE  oraz  ciasteczka z wróżba w wykonaniu uczennicy klasy 1 TH Zofii Dusińskiej.  
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Wszystko zależy od nas samych

Osoby zaangażowane w przygotowanie zabawy andrzejkowej to:

Samorząd Uczniowski oraz uczniowie z klas: 3 TI – Piotr Pała, 3TE- Maciej Sołtysiak, 3 TPS- Bartosz Ciosek, Kuba Kopczyński, Krystian Kiełek, 3BS – Kacper Kubiś, 2 TI – Kamil Piątek, 2 TEK – Maja Marinova, 1 TH - Zosia Dusińska, Iza Kułakowska, Maja Kopciał, Weroniki Adamska i Deja, 1 BS – Jan Węgrzecki,

Nauczyciele: organizator Dariusz Łyżwiński oraz Ewelina Podlak.

Dla wszystkich Jędrusiów życzy ZSP Iłża

W wigilię świętego Andrzeja
spełniona niech będzie Twoja nadzieja.
Niechby Ci się sprawdziło,
to co kiedyś Ci się marzyło
Niech smutek zniknie w górskim potoku,
By radość kwitła jak róża co roku.
By na Twej twarzy promyczek słońca
nigdy nie zniknął i trwał do końca.
By piękne chwile w Twoim życiu trwały wiecznie.

Zobacz zdjęcia 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy