10 listopada 2022 roku, upamiętniając  104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowano w naszej szkole uroczystą  akademię.

W wyjątkowej scenerii,  włączając się w ogólnopolską akcję o godzinie 11: 11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy , następnie  wysłuchaliśmy okolicznościowych wierszy i informacji dotyczących historii naszego narodu. Uczniowie klas I,II i III zaprosili nas na  patriotyczny koncert. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni i piosenki wojskowe, które towarzyszyły Polakom na drodze do niepodległości. Nie zabrakło więc utworów :   „Rota”, „My I Brygada” , „Piechota” , „Białe róże” , „ Wojenko , wojenko” , „Nie masz nad żołnierza”. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy .

11 listopada uczestniczyliśmy w  miejsko – gminnych obchodach Dnia Niepodległości. Wzięliśmy udział we mszy świętej, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem walczących o naszą wolność. Święto Narodowe to ważny i niezwykle uroczysty dzień.

Zobacz zdjęcia 

 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy