80 lat temu Niemcy zamordowali żydowskich mieszkańców Iłży i okolicznych miejscowości. Zginęło blisko 2,5 tys. osób. Ofiary zbrodniczej akcji "Reinhardt " to w sumie ponad 1,8 mln Żydów. Pomordowanych upamiętnialiśmy dziś podczas uroczystości na Kirkucie. Poprowadziła je kantorka Ryfka Foremniak, a imieniu władz Powiatu Radomskiego kwiaty złożył wicestarosta radomski Krzysztof Kozera. 
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 ti/tek z wychowawczynią Magdaleną Jastalską oraz 4 tot z Agnieszką Jaśkiewicz. W pięknej, jesiennej scenerii przeżyliśmy chwile zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią, okrucieństwem i nadzieją. Był to czas modlitwy za tych, których już nie ma wśród nas, a po których zostały tylko imiona i nazwiska zapisane na kartkach porozwieszanych wśród drzew rosnących na cmentarzu. Każdy z zamordowanych to inne życie, inna historia, inna miłość. 
Będziemy pamiętać. 

Zobacz zdjęcia 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy