Eliminacje do Turnieju FIFA 2023

 

W dniu 13 października 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży świętowaliśmy potrójną uroczystość:

Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patrona Szkoły i 60 – lecie powstania szkoły. Uczestniczyli w niej nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Radomskiego – Krzysztof Kozera, Dyrektor Wydziału Edukacji – Dariusz Leśkiewicz, wieloletni dyrektor szkoły – Stanisław Krosta oraz emerytowani nauczyciele tej szkoły.

 Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej na tę okoliczność sali gimnastycznej. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Leszek Giemza. Następnie nawiazał do historii placówki – okoliczności jej powstania i rozwoju na przestrzeni lat. Podkreślił, że zawsze najważniejsi byli tutaj uczniowie, bo oni są wizytówką szkoły. A mamy czym się szczycić, bo wśród absolwentów jest wielu przedstawicieli administracji, kultury, inżynierów, przedsiębiorców, nauczycieli, księży czy żołnierzy Wojska Polskiego.

Dyrektor przypomniał też pracowników szkoły, których już nie ma wśród nas, ale pozostawili po sobie niezatarty ślad w naszych sercach. Podziękował byłym dyrektorom, panu Stanisławowi Kroście i panu Dariuszowi Leśkiewiczowi oraz nauczycielom emerytom za trud i zaangażowanie w tworzenie tożsamości tego miejsca.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nauczycielom nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrody w formie stypendiów starosty radomskiego otrzymali też wyróżniający się w nauce uczniowie. Dyrektor podziękował wszystkim za współpracę i życzył satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu oraz sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym. Następnie głos zabrali goście, którzy życzyli wszystkiego najlepszego szkole „za wodą” w Iłży. Część oficjalną zakończono wyprowadzeniem z sali pocztu sztandarowego.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSP pod kierunkiem pani Ireny Kotowskiej i pana Roberta Kotowskiego a poprowadzili ją uczniowie: Aleksandra Pastuszka, Sandra Moskwa i Adam Borek. W oryginalny sposób została przedstawiona historia placówki. Uczniowie nagrali i zaprezentowali film ukazujący powstanie  szkoły i jej przemiany na przestrzeni sześćdziesięciu lat. Nie zabrakło też humoru. Mieliśmy okazję obejrzeć życie szkoły w formie scenek kabaretowych. Publiczność z wielkim zainteresowaniem oglądała występy uczniów i nagradzała gromkimi brawami. Jednak aplauz widowni wywołał występ profesora Roberta Kotowskiego, który zaśpiewał piosenkę 60 lat minęło, a z nim wszyscy zgromadzeni na uroczystości.

Natomiast uczniowie Branżowej Szkoły - I stopnia  w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych zaprezentowali efekt swojej pracy, wykonanej pod kierunkiem nauczyciela zawodu  pana Sławomira Czubaka. Przerobili oni samochód renault clio, który dostali ze szrotu, na samochód w wersji PICK-UP. Wszystkie prace wykonali sami. Samochód jest sprawny, można go podziwiać, a nawet się nim przejechać, ale tylko po placu szkolnym, ponieważ był on wyrejestrowany i wyłączony z użytkowania. Gratulujemy uczniom pomysłu i jego sprawnej realizacji. To miły prezent na 60 urodziny jubilatki.

W końcu przyszedł czas na tort urodzinowy i wspomnienia przy kawie. Uroczystość była okazją do wspomnień i refleksji o szkole, której mury opuściło wiele pokoleń absolwentów.

Zobacz zdjęcia 

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy