W ramach działań profilaktycznych naszej szkoły uczniowie klasy 3 TI/TE – G oraz 3 TE/TPS – P  uczestniczyli w wycieczce do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Uczniowie wraz z opiekunami, panią Mileną Chedą oraz panią Dorotą Kaliszczak, podczas wizyty dowiedzieli się, jak wygląda droga osadzonego, jego prawa i obowiązki. Po wejściu zostaliśmy oprowadzeni przez wychowawcę i funkcjonariusza służby więziennej po budynku dla skazanych oraz budynku działu penitencjarnego. Mieliśmy okazję zobaczyć salę przejściową, kaplicę więzienną, spacerniak oraz świetlicę. W trakcie zwiedzania wychowawca aresztu opowiadał nam o swoich zadaniach i obowiązkach, poznaliśmy również strukturę organizacyjną jednostki, regulamin oraz konsekwencje jego nieprzestrzegania. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda dzień osób osadzonych. Wychowawca aresztu przestrzegał także przed popełnianiem błędów, za które później trzeba płacić bardzo wysoką cenę braku wolności. Areszt śledczy to obiekt najbardziej chroniony, do którego trudno jest wejść, tym bardziej było to niezwykłe przeżycie. Wrażenie zrobiły specjalne zabezpieczenia, podwójne kraty i ciężka atmosfera samego miejsca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki, ponieważ na własne oczy mogliśmy zobaczyć wszystko to, co do tej pory większość z nas mogła oglądać wyłącznie na filmach. Uczniowie uświadomili sobie, w jakich warunkach odbywa się karę pozbawienia wolności oraz że praca w więziennictwie nie należy do łatwych.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy