Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

Podręczniki na rok szkolny 2022/2023 znajdują się na stronie głównej naszej szkoły w zakładce Dla ucznia

Matura w Staszicu na 100% !!!

 

100% zdawalność matur ze wszystkich przedmiotów w naszej szkole!

Wszyscy nasi tegoroczni abiturienci zdali egzaminy maturalne.

Dyrekcja Szkoły serdecznie gratuluje wszystkim Uczniom zdania egzaminu maturalnego.  Jesteśmy z Was dumni i  życzymy dalszych sukcesów naukowych. 

Gratulujemy także Rodzicom i Nauczycielom.

Rekrutacja do Staszica.

Zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji do naszej szkoły. 

Pobierz podanie do naszej szkoły (docx).

Pobierz podanie do naszej szkoły (pdf). 

Podanie można wysłać:

drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@zspilza.pl

 drogą korespondencyjną na adres: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, ul. Błazińska 5, 27-100 Iłża

 wrzucając podanie do skrzynki pocztowej znajdującej się bezpośrednio przed szkołą

W ramach działań profilaktycznych naszej szkoły uczniowie klasy 3 TI/TE – G oraz 3 TE/TPS – P  uczestniczyli w wycieczce do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Uczniowie wraz z opiekunami, panią Mileną Chedą oraz panią Dorotą Kaliszczak, podczas wizyty dowiedzieli się, jak wygląda droga osadzonego, jego prawa i obowiązki. Po wejściu zostaliśmy oprowadzeni przez wychowawcę i funkcjonariusza służby więziennej po budynku dla skazanych oraz budynku działu penitencjarnego. Mieliśmy okazję zobaczyć salę przejściową, kaplicę więzienną, spacerniak oraz świetlicę. W trakcie zwiedzania wychowawca aresztu opowiadał nam o swoich zadaniach i obowiązkach, poznaliśmy również strukturę organizacyjną jednostki, regulamin oraz konsekwencje jego nieprzestrzegania. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda dzień osób osadzonych. Wychowawca aresztu przestrzegał także przed popełnianiem błędów, za które później trzeba płacić bardzo wysoką cenę braku wolności. Areszt śledczy to obiekt najbardziej chroniony, do którego trudno jest wejść, tym bardziej było to niezwykłe przeżycie. Wrażenie zrobiły specjalne zabezpieczenia, podwójne kraty i ciężka atmosfera samego miejsca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki, ponieważ na własne oczy mogliśmy zobaczyć wszystko to, co do tej pory większość z nas mogła oglądać wyłącznie na filmach. Uczniowie uświadomili sobie, w jakich warunkach odbywa się karę pozbawienia wolności oraz że praca w więziennictwie nie należy do łatwych.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy