W dniach 10 - 31 marca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży wzięli udział w Finale IX edycji Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych - Radom 2022.

Organizatorem był Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne tegoroczny finał odbywał się w dwóch etapach. Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 84 uczniów reprezentujących kilkanaście szkół o profilu samochodowym. Pierwszy etap teoretyczny odbył się on-line. W tym etapie uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania z wiedzy ogólnotechnicznej, specjalistycznej, dotyczącej historii motoryzacji, najnowszych rozwiązań stosowanych w pojazdach oraz z zakresu lakiernictwa. Po tej części zostało wyłonionych 5 najlepszych uczniów z technikum i 5 najlepszych uczniów z branżowej szkoły I stopnia. Uczniowie Ci kontynuowali rywalizację w drugiej części - praktycznej, polegającej na wykonanie zadań praktycznych. Zadania postawione przed uczestnikami były zadaniami trudnymi. Wymagały dużej wiedzy i umiejętności. Trudność potęgował także bardzo krótki czas na ich wykonanie. Do finału zakwalifikował się nasz uczeń: Sebastian Siwiec- z 2 klasy branżowej szkoły I stopnia W klasyfikacji końcowej uczniów branżowej szkoły I stopnia Sebastian Siwiec zajął 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy