W dniu 22 marca 2022r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach odbył się II Turnieju Wiedzy o Elektryczności.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w  Iłży  reprezentował Wiktor Romanowski i  Kacper Grzmil z klasy 3 Technikum elektrycznego.

W Turnieju wzięły udział reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych ze Starachowic, Skarżyska – Kamiennej i Końskich. Konkurs składał się z etapu pisemnego i części praktycznej sprawdzającej umiejętności praktyczne w zawodzie elektryka. 

Zwycięzcą Turnieju został Wiktor Romanowski. Od sponsorów otrzymał nagrodę rzeczową oraz został dla niego ufundowany egzamin SEP  uprawniający do pracy w zawodzie elektryka.

Uczniowie mieli możliwość  zwiedzić Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zapoznali się z historią produkcji samochodów ciężarowych marki Star, poznali etapy wytopu surówki z wykorzystaniem Wielkiego Pieca z 1899 roku oraz  zwiedzili ekspozycje modeli gadów i  tropy dinozaurów ery mezozoicznej, pochodzące m.in. z WiórSołtykowa , Błazin, Wierzbicy oraz Bałtowa.

Była to bardzo udany wyjazd, który połączył rywalizację konkursową z poznaniem historii najbliżej okolicy.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia

Zapraszamy do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 

Prezentacja kierunku technik informatyk. Najbardziej popularnego kierunku w Staszicu!

Prezentacja zawodu technik elektryk

Prezentacja zawodu technik pojazdów samochodowych oraz szkoły branżowej I-go stopnia

Prezentacja warsztatów szkolnych Staszica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Tu jesteśmy