Z uwagi na specyficzną, bardzo trudną sytuację epidemiczną, obchody 103 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości miały w Naszej Szkole wyjątkowy przebieg.

Nie było tradycyjnej akademii. Nie zapomnieliśmy jednak o uczczeniu tego Wyjątkowego Święta. Szkoła została na tę okoliczność udekorowana w barwy narodowe.10 listopada cała społeczność szkolna przypięła do swoich ubrań okolicznościowe kotyliony. Przerwy śródlekcyjne w dniach poprzedzających rocznicę wydarzeń 11 listopada wypełniła muzyka patriotyczna, nadawana przez szkolny radiowęzeł. Na szkolnym telebimie prezentowano drogę Polaków do Niepodległości. Kulminacyjnym punktem uroczystości były lekcje, podczas których nauczyciele przybliżyli uczniom okoliczności Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz historię obchodów tej rocznicy. Włączyliśmy się także w ogólnopolską akcję i 10 listopada o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy. Nie zabrakło Nas także podczas Mszy Świętej, odprawionej w kościele parafialnym 11 listopada 2021 roku o godzinie 10:00 w intencji tych, którzy polegli za Niepodległą.

 

Zobacz zdjęcia

Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 


 Tu jesteśmy