22.10.2021r. uczestniczyliśmy w 103 rocznicy śmierci Komendanta POW por. Maksymiliana Jakubowskiego.

Uroczystość miała miejsce na miejscowym cmentarzu przy grobie porucznika. Maksymilian Jakubowski to nasz lokalny bohater. Komendant iłżeckiego POW, który zginął w trakcie akcji rozbrajania austriackich żandarmów w końcowym okresie I wojny światowej. To dzięki takim ludziom Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Iłży, Koło Światowego Związku Armii Krajowej w Iłży, Społeczny Komitet Upamiętniania Wydarzeń Historycznych, Dom Kultury w Iłży, Powiatowy Instytut Kultury w Iłży. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele starostwa powiatowego w Radomiu z wicestarostą panem Krzysztofem Kozerą, delegacja z Nadleśnictwa Marcule oraz bardzo liczna reprezentacja iłżeckich szkół.

 

Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 


 Tu jesteśmy