Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy każdego roku wyjątkowo. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.

Z okazji tego święta odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uroczystość była szczególna, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy również Święto Patrona Szkoły.

W części oficjalnej Pan Dyrektor Dariusz Leśkiewicz, w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej, wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia i kwiaty na ręce dyrekcji.

Aby uczcić pamięć Stanisława Staszica – Patrona naszej szkoły, uczniowie klasy III TPS/TE Kacper Grzmil i Łukasz Sielwanowski przygotowali prezentację, przedstawiającą życie i działalność tego wielkiego Polaka.

W części artystycznej wzięli udział niezwykle zdolni: śpiewający, grający i tańczący uczniowie. Mogliśmy usłyszeć Paulinę Marchewkę, która zaprezentowała nam się w dwóch piosenkach: Sanach 2:00 i Stay a także Joannę Wróbel w piosence Szampan. Swoje niezwykłe umiejętności gry na instrumentach zaprezentowali Michał i Mariusz Majchrzykowie, którzy wykonali wersję instrumentalną utworu Tico Tico. Natomiast w Patryka Szarpaka mogliśmy podziwiać w break dance.

Miłym akcentem na zakończenia uroczystości był tort przygotowany przez Samorząd Uczniowski i „Sto lat” w wykonaniu wszystkich uczniów.

 

Zobacz zdjęcia

Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek technik informatyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Obejrzyj ten krótki film i przekonaj się, że warto kształcić się w "Staszicu" na kierunku technik informatyk. To jest twoja przyszłość!

 


 Tu jesteśmy