Rekrutacja do Staszica. Wirtualne Dni Otwarte.

Zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji do naszej szkoły. 

Pobierz podanie do naszej szkoły.

Podanie można wysłać:

drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@zspilza.pl

 drogą korespondencyjną na adres: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, ul. Błazińska 5, 27-100 Iłża

 wrzucając podanie do skrzynki pocztowej znajdującej się bezpośrednio przed szkołą

Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek Technik Informatyk w ZSP w Iłży nakręcony przez uczniów klasy drugiej Technikum Informatycznego.

 

W dniu 3 marca 2020 r. uczniowie klasy I  i IV  technikum pojazdów samochodowych oraz klasy II branżowej szkoły I stopnia wzięli udział w  VII edycji Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych - Radom 2020.

Organizatorem jego był Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 55 uczniów reprezentujących 12 szkół o profilu samochodowym. Turniej składał się z dwóch części.  W etapie pierwszym uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania z wiedzy ogólnotechnicznej, specjalistycznej dotyczącej historii motoryzacji oraz najnowszych rozwiązań stosowanych w pojazdach. Po tej części zostało wyłonionych 5 najlepszych uczniów z technikum i 5 najlepszych uczniów ze szkoły branżowej I stopnia, którzy kontynuowali rywalizację w drugiej części, czyli wykonanie zadania praktycznego. W zadaniach tych uczniowie mieli za zadanie m.in. dobrać oleje do rożnych silników, połączyć elementy elektryczne i elektroniczne, zamontować pierścienie tłokowe w silniku, rozpoznać elementy silników samochodowych. Zadania postawione przed uczestnikami z pozoru wydawały się łatwe, ale w rzeczywistości tak nie było. Wymagały od uczniów dużego poziomu wiedzy i wysokich umiejętności praktycznych. Do finału zakwalifikowali się: Bartłomiej Czubak i Piotr Lis uczniowie IV klasy Technikum Pojazdów Samochodowych oraz Eryk Kosterna i Piotr Głowacki uczniowie II klasy Branżowej Szkoły I stopnia W klasyfikacji końcowej uczniów technikum Piotr Lis zajął 2 miejsce, Bartłomiej Czubak  3 miejsce. W klasyfikacji końcowej uczniów szkoły branżowej 1 stopnia Piotr Głowacki zajął 3 miejsce a Eryk Kosterna 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy  dalszych sukcesów

Zobacz zdjęcia


 Tu jesteśmy