Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek Technik Informatyk w ZSP w Iłży nakręcony przez uczniów klasy pierwszej Technikum Informatycznego.

  

 

 

 

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej, ściśle współpracujących z Komisją Europejską.

Akcja ta, realizowana  przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe, zabawne, twórcze i przydatne. W naszej szkole tydzień kodowania będzie trwał od 14 do 17 października 2019 roku. Będzie dotyczył "Obsługi bazy danych SQL za pomocą języka PHP". Umiejętność programowania staje się jedną z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Nauka kodowania oraz programowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych. Dzięki niej mogą lepiej zrozumieć otaczający ich świat, a także zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – Bill Gates

 

 


 Tu jesteśmy