Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek Technik Informatyk w ZSP w Iłży nakręcony przez uczniów klasy pierwszej Technikum Informatycznego.

  

 

 

 

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klas trzecich  technikum pojazdów samochodowych i branżowej szkoły I stopnia wzięli udział w  VI edycji Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych - Radom 2019

. Organizatorem jego był Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 46 uczniów reprezentujących szkoły o profilu samochodowym. Turniej składał się z dwóch części.  W etapie pierwszym uczniowie rozwiązywali test z budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Po tej części zostało wyłonionych 5 najlepszych uczniów , którzy kontynuowali rywalizację w drugiej części, czyli wykonanie zadania praktycznego

W zadaniach tych uczniowie mieli za zadanie m.in. określić parametry pojazdu, zbudować działający układ świateł pojazdu, zdiagnozować akumulator, rozpoznać elementy układu klimatyzacji pojazdu, rozpoznać elementy układu doładowania silnika pojazdu.

Zadania postawione przed uczestnikami z pozoru wydawały się łatwe, ale w rzeczywistości tak nie było. Wymagały od uczniów dużego poziomu wiedzy i wysokich umiejętności praktycznych.

Do finału zakwalifikowali się: Bartosz Czubak  uczeń III klasy Technikum Pojazdów Samochodowych i Karol Styś uczeń III klasy Branżowej Szkoły I stopnia

W klasyfikacji końcowej Karol Styś zajął 3 miejsce, a Bartosz Czubak  5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy  dalszych sukcesów

Zobacz zdjęcia

 

 


 Tu jesteśmy