Młodzi informatycy z ZSP w Iłży zapraszają do "Staszica"!

Film promujący kierunek Technik Informatyk w ZSP w Iłży nakręcony przez uczniów klasy pierwszej Technikum Informatycznego.

  

 

 

 

W dniu 20 listopada 2018 r. zakończyła się IV Edycja Lokalnej Akademii Cisco prowadzona przez nauczyciela naszej szkoły i zarazem instruktora Akademii CISCO - p. Kamila Krostę.

W tej edycji udział wzięło 13 uczniów drugiej klasy technikum Informatycznego, którzy zdali egzaminy końcowe uzyskując tym samym certyfikaty Cisco IT Essentials PC Hardware and Software. Certyfikat Cisco jest powszechnie cenionym dokumentem na rynku pracodawców branży IT w Polsce i Europie. 12 uczniów odebrało dodatkowo za bardzo dobre wyniki egzaminu listy gratulacyjne od prezesa CISCO w USA. 

Następującym uczniom: Izabela Bartos, Dawid Dula, Dawid Dróżdż, Piotr Kabat, Bartłomiej Kozłowski, Mikołaj Moskwa, Jakub Myszka,  Klaudia Olszewska, Adrian Pacek, Piotr Polakowski, Jakub Romanowski, Klaudia Tusin oraz Dawid Wielochowski serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. V Edycja Lokalnej Akademii Cisco rozpocznie się w październiku 2019 r. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!
Certyfikat ten to międzynarodowy dokument, wydawany przez firmę Cisco Systems, który jest poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych. Honorowany jest na całym świecie i potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań dotyczących działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, elementów składowych komputera oraz podstaw działania urządzeń sieci komputerowych.
Kurs ITE był kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmował wiedzę przydatną zarówno w kontekście egzaminów zawodowych, lecz również podczas codziennej pracy informatyka. Odbyte zajęcia były także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych kursów sieciowych.
 


 Tu jesteśmy